nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Papara Kart Nedir?

Papara Kart Nedir?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
311 0

Papara karta para yüklemekte çok kolay isterseniz bir bankamatikten kartınızı takarak para yükleyin isterseniz kartsız şekilde yükleyin ama kartsız yüklemelerde T.C nizi ve Papara numaranızı yazmanız gerekiyor. Kendileri 15 dakika içinde aktarım olacağını söyleseler de genellikle 10 dakikayı geçmiyor yatırılma süresi. ATM yükleme limiti var. Her ay için 2.000 TL oluyor. Bu limiti geçince ATM yüklemelerini kabul etmiyor. Banka hesabından yükleme limiti 250.000.000 TL fakat sadece kendi banka hesabınızdan para aktarımı yapabilirsiniz.

Papara Çipli Kart

Bu kartı web site üzerinden sipariş ile 3 iş günü içinde evinize kargolanır. Bu kart ile aylık veya yıllık bir ücret ödemenize gerek yok.Bu kart ile tüm dünyada ve internette alışveriş yapabilirsiniz, ATM den para çekebilirsiniz (1 TL Kesinti Olur) ve temassız özelliğini kullanabilirsiniz ayrıyeten kartı alarak üyeliğiniz Sözleşmeli Hesap a yükseltilir.

Ücreti ÜCRETSİZ dir
Üzerinde isminiz ve soyisiminiz yazar
Üzerinde bir çip bulunur

Papara Lite Kart

Bu kartı kargo ile gelmiyor maalesef kendiniz bir fiziksel noktadan almanız gerekiyor. Kartı İnternetten satın alabilirsiniz. Bu kart ile aylık veya yıllık bir ücret ödemenize gerek yok ayrıyeten bu kart ile tüm dünyada ve internette alışveriş yapabilirsiniz ancak ATM den para çekemez ve temassız özelliğini kullanamassınız.

Ücreti 4,90 TL dir
Üzerinde isminiz ve soyisiminiz yazmaz
Üzerinde bir çip bulunmaz

Papara Edü Kart

Bu kartı genellikle ebeveynler çocukları için almaktadır bu kartta kargo ile gelmiyor kendiniz almanız gerekiyor. Bu kart için de aylık veya yıllık bir ücret ödemenize gerek yok. Bu kart ile tüm dünyada ve internette alışveriş yapabilirsiniz ancak ATM den para çekemez ve temassız özelliğini sadece okul kantinlerinde ve kırtasiyelerde kullanabilirsiniz.

Ücreti 4,90 TL dir

Üzerinde isminiz ve soyisiminiz yazmaz
Üzerinde bir çip bulunmaz fakat temassız özelliği kullanılabilinir.

Avantajları

Bazı sitelerle anlaşmalı olarak indirim sunuyorlar. Papara CashBack adlı sistemleri sayesinde bazı harcamalarınızın yarısını Papara ödüyor. Bazı sitelerde ciddi indirimler sunuyor. Bu konularda gayet başarılı.

Dezavantajları

Hesabınıza başkasının banka hesabından para gönderemiyorsunuz sadece bu sıkıntısı var.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir