nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Pinterest SEO Backlink Nedir?

Pinterest SEO Backlink Nedir?

Now You Tech Now You Tech - - 5 dk okuma süresi
97 0

Pinterest SEO Backlink Nedir?, Google alt yapısını sürekli değiştirmekte, geliştirmekte ve yeni algoritmalar ile güncellemekte olan bir arama motoru olarak devam ediyor. Fakat basit kurallara göre listeleyen bir Arama Motoru olmanın çok ötesine geçerek, hayatımızın içine işlemeyi başardı ve bununla da kalmayıp hayatımızın içindeki kalite kriterlerin hepsini arama motorunda birer sıralama kriteri haline de getirdi.

Nasıl yani sorusu doğal olarak şu an belirmiş durumda aslında. Bir iş yerine gittiğinde iş yerinin düzenli olması, ürünlerin kolay ulaşılabilir şekilde görünür biçimde olması sizin için bir kriter değil midir? Yani dağınık bir mekan ve ulaşılamayan ürünler sizin mekanı çok hızlı bir şekilde terk etmenize sebep olmayacak mıdır? Site tasarımlarının temiz olması ve kullanıcıyı yönlendiren menülerin bulunması bu sebeple bir arama motoru kalite kriteri haline getirilmiştir.

İşte bu düşünce temelinde hareket eden Google, son yıllarda toplumun geneli tarafından sıkça kullanılan popüler web servislerinde sitenizin yer almasını da birer kalite kriteri haline getirmiştir. Yüz binlerce ve hatta milyonlarca kişinin sürekli kullandığı siteleri görmezden gelecek de değildi.

Pinterest de bu servislerden birisi olması sebebiyle son dönemlerde backlink çalışmalarında adından söz ettirmeye başlayan ve backlink çeşitliliği içerisinde yer vermemiz gereken servislerden birisidir. Fakat burada önemli olan nokta şu, pinterest yeni bir backlink çeşidi ve işte aradığımız ilaç bu mantığıyla asla bakılmamalıdır. Çünkü artık backlink çeşitliliği yöntemi ile SEO işini hem zorlaştırmaya çalışıyor google; hem de algoritmasını daha da karmaşık hale getirmeyi hedefliyor.

Pinterest Backlink Çalışmasını Nasıl Yapabiliriz?

Pinterest davetiye sistemi ile çalışıyor fakat facebook ile üye olmayı denediğim testlerimde bana üyeliği direk verdiğini gördüm, bu şekilde siz de üyeliğinizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra kendi resim kategorilerinizi oluşturabilirsiniz.

Resim kategorilerini sitenizdeki kategori isimlerine uygun bir şekilde oluşturabilirsiniz. Title kısımlarında site isminizi ya da marka isminizi kullanmanız daha verimli bir tercih olacaktır.

Ardından bilgisayarınızdaki ya da internet üzerindeki resimleri tek tek olmak üzere hedef kategoriye yükleyebilirsiniz. ADD PIN butonuna basarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Resim yükleme aşamasından sonra açıklama kısmını doldurmalısınız fakat bilmelisiniz ki flickr servisindeki gibi burada tarzı kodlar işlememektedir. Bu sebeple kısa bir açıklama ve site adresimizi paylaşmak yeterli olacaktır.

Ne Kadar Pinterest Backlink Almalıyım?

Ne kadar doğal bir backlink çalışması yaparsanız o kadar verimli olacaktır, hemen bir günde 50-100 pinterest resim backlink sağlamak yerine; periyodik bir biçimde ilerlemeniz daha verimli olacaktır. İlk gün 10 pinterest, diğer günler 10, 15, 20, 25, 30 gibi ilerleyebilirsiniz.

Pinterest Resim Yükleme Sınırı Var Mı?

Flickr servisinde eğer yanılmıyorsam 200 resim sınırı bulunuyor ve sonrasında premium üyeliğe geçmenizi öneriyor. Fakat pinterest üzerinde böyle bir sınır yok, aslında bloglama mantığı üzerine kurulu olduğu için pek sınır koyulabileceğini de sanmıyorum. Fakat doğal kullanım dışında yazılımsal olarak ve doğrudan backlink çalışmalarına yönelik olan profilleri tespit etmek için son dönemde pinterest ekibinin önemli bir çalışma yaptığı haberini aldım.

Nasıl olduğu konusunda net bir bilgim olmasa da sistem üzerinde birkaç if döngüsü ile aslında kolayca tespit edilebilir. 200 resimi aşan üyelerde, resim altındaki açıklama içerisinde dışarıya link verme oranı %40 seviyesini geçtiğinde kara listeye al ve özel editörler incelesin tarzında bir if döngüsü dönderilebilir diye düşünüyorum. Bu yüzden olabildiğince sakin ilerlemekte fayda var.

Pinterest servisi üzerine resimlerinizi yükledikten sonra, ayrıca tekrar kategorilerinize gelerek yüklediğiniz resme edit diyebilir ve resme tıklanıldığında ziyaretçinin gönderilecek olduğu adresi tanımlayabilirsiniz. Hem ziyaretçi çekmek anlamında hem de backlink anlamında bir avantaj daha oluşturacaktır bu aşama.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir