nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. BluTV
  4. »
  5. Piyanist İzle

Piyanist İzle

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
43 0

Piyanist, Varşova’da Bir Adamın Hayatta Kalmasının Olağanüstü Gerçek Hikâyesidir. BluTV platformunda da yayınlanan bu filmin yönetmen koltuğunda Roman Polanski oturmaktadır. Piyanist, İngiliz oyun yazarı/senarist Ronald Harwood (The Dresser) tarafından Polonya Yahudisi Wladyslaw Szpilman’ın İkinci Dünya Savaşı sırasında hayatta kalışını anlattığı otobiyografisinden uyarlandı.

Ünlü bir besteci ve piyanist olan Szpilman, Nazi topçuları vurmadan önce Polonya radyolarından duyulan son canlı müziği çalmıştır. Acımasız işgal sırasında sınır dışı edilmekten kurtuldu ve harap olmuş Varşova Gettosu’nda kaldı. Orada, sevdiklerinden uzak kalsa bile hayatta kalmak için mücadele etti. Piyanist İzle etiketine tıklayarak hemen şimdi ücretsiz izleyebilirsiniz.

Piyanist Filminin Konusu

Almanya 1939’da Polonya’yı işgal ettiğinde, piyanist Wladyslaw Szpilman (Adrien Brody) ve ailesi yüksek bir duvarla ayrılmış Varşova Gettosu’na girmeye zorlanır. Sadece Wladyslaw’ın erkek kardeşi Henryk (Ed Stoppard) kendilerini ve diğer herkesi nelerin beklediğine dair bir fikre sahipken, kız kardeşi Halina (Jessica Kate Meyer) ailenin parasının Almanlar tarafından izin verilen miktarı aşan kısmını bir saksıda ve babasının kemanında saklamanın hala mantıklı olduğuna inanmaktadır.

20’si ölüm kamplarından sağ çıkacak olan 360.000 Yahudi nüfusun Naziler tarafından kendileri için çizilen yoldan kaçma şansı yoktur. Wladyslaw, tanıdığı bir Yahudi gözetmen tarafından ailesinden ayrılır ve imhaya götürülmekten kaçmayı başarır. Polonyalı bir arkadaşı ve onun kocasının yardımıyla boş bir dairede kalacak yer bulmayı başarır. Onun için yalnızlık, saklanma, kaçma dönemi başlar – ta ki savaşın bitimine kısa bir süre kala Alman subay Wilm Hosenfeld (Thomas Kretschmann) tarafından bombalanmış şehirdeki bir evin enkazında bulunana kadar, ama öldürülmez.

Piyanist Filminin Fragmanı İzle

Piyanist Filminin Oyuncu Kadrosu

  • Adrien Brody
  • Thomas Kretschmann,
  • Emilia Fox
  • Frank Finlay
  • Ed Stoppard

Sizler de Piyanist filmine benzer yapımlar izlemek istiyorsanız hemen BluTV’ye üye olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir