nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Playstation 5 Kullananların Bilmesi Gerekenler

Playstation 5 Kullananların Bilmesi Gerekenler

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
196 0

Playstation 5’in pek çok avantajı var. Ancak her özelliği bilmeniz de mümkün değildir. Bu açıklayacağımız ipuçlar yeni konsolla daha fazla eğlenmenize yardımcı olacak. Playstation 5 Kullananların Bilmesi Gerekenler yazımız sizlerle.

Veri Aktarımı

Zaten bir Playstation 4 sahibiyseniz, PS5’i sorunsuz bir devam olarak değerlendirebilirsiniz. Playstation hesabınıza giriş yaparsanız, yalnızca tüm kupalarınızı yanınıza almakla kalmaz, aynı zamanda oyunlar ve oyun kayıtları da dâhil olmak üzere tüm konsolu klonlayabilirsiniz. Bu, kurulum sırasında sunulur, aksi takdirde seçenek “Sistem”, “Sistem güncellemesi” ve “Veri aktarımı” altındaki ayarlarda bulunabilir. Veri aktarmanın en hızlı yolu Ethernet kablosudur, ancak tercih ederseniz verileri WLAN üzerinden de indirebilirsiniz.

Gerçekten doğru versiyonu mu oynuyorsunuz?

Özel PS5 oyunlarının seçimi hala sınırlıdır, oyunların çoğu PS4 için de piyasaya sürülmüştür. Ancak dikkatli olun: Yanlışlıkla eski konsolun sürümünü yüklerseniz, PS5 için yapılan optimizasyonların çoğu atlanacak ve birçok oyun daha düşük ayrıntılarla veya daha düşük kare hızlarıyla çalışacaktır. Playstation otomatik olarak doğru sürümü yükleyemeyebilir.

Doğru sürümün yüklü olduğundan emin olmak için ana ekrandaki oyun simgesine bakmanız yeterlidir. Eğer yanında “PS4” yazıyorsa, bu eski sürümdür. Kütüphanede oyunu seçip Seçenekler düğmesine basarak optimize edilmiş sürümü yükleyebilirsiniz.

Konsolu Kapatma Sorunu

Bir Playstation 4 veya Xbox kullanıcısı olarak, yeni konsolu kapatmak sezgisel değildir. PS düğmesini her zamanki gibi basılı tutarsanız, hızlı menüde değil, ana ekranda olursunuz. Ancak, kapatma seçeneği yoktur. Bunun yerine, düğmeye bir kez kısaca basmak yeterlidir. Ardından görüntülenen hızlı menüde, kapatma seçenekleri en sağda yer alır.

En İyi Ses Deneyimi

Düzenli olarak kulaklıkla kumar oynayanlar PS5’te daha da sürükleyici bir oyun deneyimi yaşayabilirler. Tempest 3D Audio teknolojisi, basit kulaklıkların bile surround ses ile donatılmasını sağlar. Bunu yapmak için, “Ses” altındaki ayarlarda “3D Sesi Etkinleştir” seçeneğini seçmeniz gerekir. Bundan sonra, odadaki seslerin “yüksekliğini” en doğal hissettirecek şekilde beş aşamada ayarlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir