nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Oyun
 4. »
 5. Pokemon Scarlet ve Violet: Tüm Versiyonlara Özel Pokemonlar ve Farklılıkları

Pokemon Scarlet ve Violet: Tüm Versiyonlara Özel Pokemonlar ve Farklılıkları

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
61 0

Pokemon Scarlet ve Violet önümüzdeki ay Nintendo Switch’e geliyor ve sevilen canavar yakalama serisi için yepyeni bir nesli başlatıyor. Temel macera her iki oyunda da aynı olsa da, her versiyonda deneyimi farklı kılan birkaç farklı unsur bulunuyor; bunlar arasında bir avuç özel Pokemon ve hatta bazı benzersiz karakterler yer alıyor. Hangi versiyonu alacağınıza karar vermek için yardıma ihtiyacınız varsa, işte Pokemon Scarlet ve Violet: Tüm Versiyonlara Özel Pokemonlar ve Farklılıkları.

Sürüm Farklılıkları

Maceranıza Paldea’daki en eski okula yeni kayıt olarak başlayacaksınız: Naranja Akademisi (Pokemon Scarlet’te) veya Uva Akademisi (Pokemon Violet’te). Her akademi sadece farklı bir isim ve ambleme sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda karakteriniz hangi okula gittiğinize bağlı olarak farklı bir üniforma giyecek. Resmi Pokemon web sitesi, oyunun hangi sürümüne sahip olduğunuza bağlı olarak okullar arasında “diğer ayrıntıların da farklılık göstereceğini” belirtiyor.

Profesör

Farklı akademilere ek olarak, her versiyon farklı bir Pokemon profesörü içeriyor. Pokemon Scarlet oyuncuları Profesör Sada ile tanışırken, Pokemon Violet oyuncuları bunun yerine Profesör Turo ile tanışacak. Diğer oyunlardaki profesörler Pokemon evrimi veya yaşam alanları gibi alanlarda uzmanlaşmışken, Sada ve Turo Paldea bölgesinde aktarılan ilmi araştırıyor ve tasarımları kendi oyunlarını süsleyen efsanevi Pokemonları yansıtıyor gibi görünüyor.  Pokemon Scarlet maskotu Koraidon gibi, Profesör Sada tarih öncesi bir görünüme sahipken, Profesör Turo’nun topluluğu Pokemon Violet maskotu Miraidon gibi daha fütüristik görünüyor.

Sürüme Özel Pokemon

Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi, sadece her versiyonda bulunabilen bazı Pokemonlar da var, yani hepsini yakalamak ve Pokedex’inizi tamamlamak istiyorsanız karşı versiyona sahip başka bir oyuncuyla takas yapmanız gerekecek İşte şimdiye kadar onaylanan tüm versiyona özel Pokemonlar:

Scarlet özel ürünleri

 • Larvitar
 • Stonjourner
 • Armarouge
 • Koraidon

Violet özel ürünleri

 • Bagon
 • Eiscue
 • Ceruledge
 • Miraidon

Pokemon Scarlet ve Violet 18 Kasım’da Switch için piyasaya çıkıyor. Ek bir bonus olarak, 28 Şubat 2023’ten önce oyunlardan birini satın alan herkes oyunlarında özel bir Pikachu alabilecek. Bu özel Pokemon normalde öğrenemediği bir saldırı olan Uçmayı biliyor ve uçan bir tipe dönüşüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir