nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. PUBG Mobile Enerji Çubuğu ve Enerji Veren Eşyalar

PUBG Mobile Enerji Çubuğu ve Enerji Veren Eşyalar

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
2 0

Oyun dünyasının zirvesinde olan PUBG’nin olmazsa olmazlarından enerji içeceği ve enerji çubuğu hakkında hiçbir fikriniz var mı? Genelde çantamızda yer kapladığından çoğumuz bunu yere atar. Bu makale sonrasında umarım enerji içeceklerini daha bilinçli kullanmaya başlarsınız.

Enerji Çubuğu Nedir?

Bu çubuk Sağlık Çubuğunuzun hemen üst kısmında yer alır. Sağlık çubuğunun üstünde yer alan enerji çubuğu birbiriyle eşit olmayan dört parçadan oluşur. Karakteriniz enerji veren eşyaları kullandığında, kullandığı enerji eşyasına bağlı olarak çubuk belli oranda dolar. Zaman geçtikçe ve biz oyun içerisinde hareket ettikçe enerji de haliyle azalır. Hemen alta eklediğimiz tablo ile çubuk üzerinde bulunan bölmelerin yüzdeleri ve bu yüzdelerin kaç saniye içerisinde bittiğini gösteren tabloya bakabilirsiniz.

PUBG Mobile Enerji’nin Sağlamış Olduğu Yararlar

Elbette her yapılan bir işten bir şey elde ettiğimiz gibi Enerji Çubuğu doluyken de elde ettiğimiz birkaç ek özellik de var. Aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz tablo ile bu özelliklere göz atabilirsiniz.

Üstteki paylaştığımız tabloya bakarsak eğer 4 bölmenin hepsi de doluysa, karakteriniz 8 saniyede sağlığının %4’lük bir kısmını yenilemiş olacak aynı zaman %6,2 daha hızlı hareket edebilecek.

PUBG Mobile Enerji Veren Eşyalar

Enerji İçeceği

Enerji içeceği, eğer bu içecekten bir kere içerseniz enerji çubuğunuzun %40’lık bir bölmesi dolacaktır. Yani enerji çubuğunuz tamamen boş ise tek içişte enerji çubuğunuzun 2. parçasının yarısına kadar dolacaktır. 4 saniyelik bir kullanım süresi vardır.

Ağrı Kesici

Ağrı Kesici, tek bir içişte enerji çubuğunuzun %60’lık bir bölmesini dolduracaktır. Eğer enerji çubuğunuz tamamen boş ise tek içişte ilk iki bölmenin tamamı dolacaktır. 6 saniyelik bir kullanım süresi vardır.

Adrenalin Şırıngası

Adrenalin Şırıngası, tek bir içişte enerji çubuğunuzun %100’lük bölmesini doldurur yani tamamı dolar. 8 saniyelik bir kullanım süresi vardır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir