nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Saçların Daha Hızlı Uzaması İçin Uygulayacağınız Yöntemler

Saçların Daha Hızlı Uzaması İçin Uygulayacağınız Yöntemler

khaleesi khaleesi - - 4 dk okuma süresi
34 0

Saç kırıkları, sadece bu kelime bile çoğu insanın soğuk terler dökmesine neden olur. Ne yazık ki, en sağlıklı saçlar bile bundan kurtulamıyor. Isı koruması olmadan sık sık fön çekilmesi, düzenli renklendirme ve uçların çok seyrek kesilmesi, “kırık uçlar” diyebileceğinizden daha hızlı bir şekilde kırık uçlara neden olabilir. Kuaförde büyük bir hayal kırıklığı yaşanıyor: O kadar çok santimetrenin çıkması gerekiyor ki.

Radikal bir kesimden sonra saçın eski uzunluğuna dönmesi biraz zaman alabilir: mizacınıza bağlı olarak saç ayda bir ila bir buçuk santimetre uzar. Aşağıdaki ipuçları ve püf noktaları ile en azından büyümeyi biraz hızlandırabilir ve aynı zamanda yeni saç kırılmalarını etkili bir şekilde önleyebilirsiniz. Saçların Daha Hızlı Uzaması İçin Uygulayacağınız Yöntemler yazımız sizlerle.

Saçınızın Daha Hızlı Uzamasına Yardımcı Olacak İpuçları

Kafa Masajları

Kulağa masal gibi gelse de aslında saç büyümesini destekler: Parmaklarla veya bir masaj örümceğiyle yapılan beş ila on dakikalık bir baş masajı bile kan dolaşımını uyararak saç köklerine önemli ölçüde daha fazla besin sağlar. Böylece saçlar daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde uzar. İşte böyle çalışıyor: Kafa derisine parmaklarınızla küçük, dairesel hareketlerle hafif basınç uygulayarak masaj yapın. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, saç derisi masajını doğrudan duşta da yapabilirsiniz. Bu işlem saç derisini sebum ve şekillendirici ürünlerden daha yoğun bir şekilde temizler.

Doğru Bakım Rutini

Güzel bir cilt istiyorsanız, ona iyi bakmalısınız. Aynı şey saç için de geçerlidir. Sadece uzun değil, aynı zamanda sağlıklı saçlara sahip olmak için saçlarınıza yoğun bakım yapmalısınız. Doğru bakım, kırık uçları önleyebilir ve uzun saçların uçlarına kadar besin ve nem sağlayabilir. Aynı zamanda saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamaktadır.

Özel Şampuanlar Kullanın

Kafein içeren şampuanlar saç dökülmesine karşı çok işe yarar, çünkü kafein kafa derisini uyarır – kafa masajına benzer. Kafa derisine artan kan akışı da saçın daha hızlı uzamasını sağlar. Koenzim Q 10 içeren şampuanlar da benzer şekilde iyi bir etkiye sahiptir. Büyümeyi teşvik edici özellikleri elbette saç dökülmesi olmadan da kullanılabilir: Uzun saçlar istiyorsanız, normal şampuanınızı her iki yıkamada bir kafein veya Q 10 içeren bir şampuanla değiştirmelisiniz. Düzenli kullanımda saçlar daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde uzar.

Saçlarınıza Besleyici Maskeler Uygulayın

Besleyici maskelerin düzenli kullanımı saçlar için çok önemlidir. Nemlendirici aloe vera veya zengin argan yağı içeren özel formüller saç yapısını besler ve kırık uçları önler. Saç maskeleri saçların daha hızlı uzamasını sağlayamaz, ancak mevcut saçları kırılmaktan korur ve böylece uzun, pürüzsüz saçlarda belirleyici bir rol oynar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir