nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Samsung Galaxy S23: Çıkış Tarihi ve Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy S23: Çıkış Tarihi ve Teknik Özellikleri

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 5 dk okuma süresi
67 0

2023’ün en çok beklenen akıllı telefonlarından biri olan Galaxy S23, Samsung tarafından resmi olarak duyurulmadı. Neyse ki şirket, donanım sürümleri söz konusu olduğunda tutarlı ve öngörülebilir bir programa sahip olma eğiliminde. Samsung’un kendisinden Galaxy S23 ile ilgili resmi onay beklerken, işte şimdiye kadar bildiğimiz her şeyin hızlı bir özeti. Samsung Galaxy S23: Çıkış Tarihi ve Teknik Özellikleri yazımız sizlerle.

Samsung Galaxy S23 Modelleri

Kendisinden önceki Galaxy S22 ve Galaxy S21 aileleri gibi, Galaxy S23’ün de üç farklı seçenekte sunulmasını bekliyoruz: Galaxy S23, S23+ ve S23 Ultra.

Galaxy S23 Tasarımı

İnternette dolaşan bir avuç sızdırılmış görsele dayanarak, Galaxy S23 serisinin S22 serisinde bulunanlara çok benzer görünmesi muhtemel görünüyor. Çoğu akıllı telefon üreticisi her yılın tasarımında kademeli değişiklikler yapma eğiliminde olduğu için bu beklenen bir durum. Bununla birlikte, temel S23 ve S23 Ultra, öncekilerle neredeyse aynı görünüyor; göze çarpan tek değişiklik, kamera düzeni ve kenarlardaki küçük farklılıklar. Kenarlar açısından Galaxy S23’ün kavisinde küçük bir değişiklik olması muhtemel. En azından Ice Universe’e göre, S22’de görülen daha yuvarlak kenarlar yerine, S23 camın eğriliğini azaltan daha kare bir görünüm benimseyecek.

Tasarımda büyük bir değişiklik olmasa da, daha sert kenarları kullanıcıların cihazlarını daha iyi kavramalarını sağlayabileceğinden, S23’ün tutma hissini etkileyebilir. S23’ün kamera tasarımı da biraz değişiyor. S22’de tüm lensler ve sensörler yükseltilmiş bir ada üzerinde yer alıyordu ve şimdi sayısız diğer akıllı telefonda görülen yüzen kamera tasarımını takip ediyor gibi görünüyorlar. Bu büyük bir değişiklik değil, ancak hızlı bir bakışta S23’ü S22’den ayıran tek şeylerden biri olabilir gibi görünüyor.

Galaxy S23 Kamera Farkı

Galaxy S23’ün kameralarıyla ilgili en büyük söylentilerden biri, bu iddiayı birçok kez dile getiren Ice Universe’e göre akıllı telefonun HP2 200 megapiksel ana kameraya sahip olacağı yönünde. Bu kesinlikle kulağa etkileyici gelse de, S22’nin de 200MP lense sahip olduğu söyleniyordu (sonuçta olmadı). Ancak bu seferki fark, Kore IT News gibi bilgileri doğrulayan birkaç farklı kaynağın olması. Samsung da kısa süre önce en yeni nesil 200MP kamerasını göstermiş, daha parlak ve daha ayrıntılı görüntüler için büyük yükseltmeler yaptığını duyurmuştu.

Korean IT News tarafından yayınlanan bir başka rapora göre, 200MP’lik bir atıcıya işaret eden en büyük kanıt, Samsung’un bilgileri doğrulamak için “büyük kamera ortaklarıyla” iletişime geçtiğinin bildirilmesidir. Söylentiyi destekleyen çok sayıda kanıta dayanarak, S23’ün 200MP kameraya sahip olacağı kesinleşmiş gibi görünüyor. Şimdi geriye kalan tek şey Samsung’un bunu duyurmasını ve resmileştirmesini beklemek.

Galaxy S23 Batarya (Pil)

Söylentilere göre S23, Galaxy S22 Ultra’da yer alan 5.000 mAh kapasiteli pilin aynısına sahip olacak. S22 Ultra sağlam bir pil ömrüne ve şarj sürelerine sahipti ancak OnePlus’ın süper hızlı şarj hızları arasında öne çıkmıyordu. Bununla birlikte, tüm S23 serisi en az 5.000mAh hücre ile donatılmışsa, şikayetçi olmayacağız. Bununla birlikte, 5.000mAh pil hücresinin yalnızca S23 Ultra için ayrılmış olma ihtimali var, çünkü yakın tarihli bir sızıntı, temel sürümün pilinin yalnızca 3.900mAh kapasiteli olacağını söylüyor.

Bu, temel S22 modelinin 3.700mAh pilinden küçük bir adım olsa da, çoğu kullanıcının fark edeceği bir şey değil ve S23 sahiplerinin önceki modelden yükseltme yapmaları durumunda pil ömründe büyük bir değişiklik görmeyecekleri anlamına gelebilir. Bununla birlikte, temel S23’ün 5.000mAh pil ile donatılmış olması durumunda oldukça belirgin bir fark olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir