Samsung Modellerinin Android 14 Güncellemesi ile One UI 6.0 Alacağı Kesinleşti

Teknoloji May 31, 2023 Yorum Yok

Samsung Modellerinin Android 14 Güncellemesi ile One UI 6.0 Alacağı Kesinleşti. Google tarafından her yıl yayınlanan yeni Android sürümleri, akıllı telefon üreticileri tarafından kendi işletim sistemleri üzerinde güncellemelerle sunulmaktadır. Samsung, bu konuda hızlı adımlar atan markalardan biridir ve şimdiden Android 14 tabanlı One UI 6.0 için testlere başlamış durumdadır. 2023’ün ikinci yarısında, Samsung’un belirli akıllı telefon modellerine Android 14 güncellemesini sunmaya başlayacağı kesinleşti.

Samsung, Android 14 Testlerine Başladı

Google’ın Android 14 için çalışmalarını sürdürdüğü bir dönemde, Samsung da One UI 6.0 güncellemesi için bazı modellerinde testlere başlamıştır. 2023’ün ikinci yarısında, Samsung’un belirli akıllı telefon modellerine Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemesini sunmaya başlayacağı duyurulmuştur.

One UI 6.0 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri

Samsung’un One UI 6.0 testlerini erkenden başlattığı modellerin Android 14 güncellemesini de önceden alacağı tahmin edilmektedir. Güney Koreli üretici, özellikle amiral gemisi modellerine öncelik vermektedir. Şu modellerin One UI 6.0 güncellemesini alması kesinleşmiştir:

  • Samsung Galaxy S23 Serisi
  • Samsung Galaxy Z Fold 4
  • Samsung Galaxy Z Flip 4
  • Samsung Galaxy S22 Serisi
  • Samsung Galaxy Z Fold 3
  • Samsung Galaxy Z Flip 3
  • Samsung Galaxy A54

Samsung’un Güncelleme Konusundaki Atılımları

Samsung, son dönemde güncelleme politikalarında önemli adımlar atmaktadır. Şirket, orta segment modellerine dahi 4 yıl süreyle Android güncelleme desteği sağlama sözü vermektedir. Android 14 güncellemesi için de çalışmalara hız verecek olan Samsung, kullanıcılarının en son işletim sistemi özelliklerinden faydalanmasını hedeflemektedir.

Android 14 güncellemesi hakkında ne düşündüğünüzü ve Samsung’un güncelleme politikalarını yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. Biz de elimizden geldiğince bu konuyu takip ederek size güncel bilgiler sunmaya devam edeceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir