nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. San Francisco Tatiliniz İçin Kısa Bilgiler

San Francisco Tatiliniz İçin Kısa Bilgiler

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
137 0

Golden Gate Köprüsü hayalinizdeki kadar bir yapıdır, tepeler tahmin ettiğiniz kadar diktir ve batik t-shirtlerle gezen gençler Haight-Ashbury’de sık sık görülebilen bir manzaradır. San Francisco’nun dünyadaki en popüler turist merkezlerinden biri olması şaşırtıcı değildir.

Nüfusun çok kalabalık olmasına rağmen şehrin nehir kenarında bulunması, parkları ve birkaç sokak ötesini görmesini engelleyecek yükseklikteki tepeleri sayesinde şehir olduğundan daha küçük görünmektedir. Burada 4 milyon insan yaşadığını hissetmek pek mümkün değildir.

Buraya gelen bir turistin kesinlikle gitmesi gereken yerlerden biri Alcatraz Adası’ndaki hapishanedir. Golden Gate Köprüsü güneşli bir günde görülmelidir. Golden Gate Park’ta M.H.de Young Müzesi yer alır ve dünyadaki en güzel botanik bahçelerinden biri olmasının yanında piknik yapmak içinde idealdir. Bir bizon sürüsü de görülebilir.

Gidilmesi gereken bölgeler North Beach (Küçük İtalya olarak da bilinir) ve Çin Mahallesi’dir. Castro’da kafeler, küçük sanat galerileri yer alır.

Fisherman’s Wharf yöresel yiyecekleri tatmak için idealdir. Güneşin altında serilmiş yatan ayıbalıklarını izlerken, yengeç yiyebilirsiniz.

Modern Sanat Müzesi, South of Market’ta, Güzel Sanatlar Sarayı ise Golden Gate’e bakan Pacific Heights’ta yer alır. Şeref Nişanı Sarayı Avrupa resimlerine ev sahipliği yapar. Diğer müzeler Afrika Diasporası, San Francisco tarihi, el işleri ve halk sanatı, Meksika, Çin ve Yahudi kültürü gibi konulara eğilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir