nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sosyal Medya
 4. »
 5. Sessize Alınan Instagram Hesabı Yeniden Nasıl Açılır?

Sessize Alınan Instagram Hesabı Yeniden Nasıl Açılır?

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 4 dk okuma süresi
199 0

Şimdi düşündünüz ve bu hesap tarafından yayınlanan içeriğin görüntülenmesini yeniden etkinleştirmek mi istiyorsunuz? Cevabınız evet ise endişelenmeyin ve aşağıda size vereceğim talimatları izleyin.

 • Öncelikle Instagram’ı başlatın. Ana ekranda ve/veya cihazınızın çekmecesinde ilgili simgeye basın ve gerekirse hesabınıza giriş yapın.
 • Şimdi profilinize gitmek için sağ altta bulunan küçük manken veya profil küçük resmine basın. Ardından sağ üst köşedeki ☰ simgesine basın ve görüntülenen menüde Yapılandırmalar öğesine dokunun.
 • Bu noktada Gizlilik> Sessize Alınan Hesaplar bölümüne giderek daha önce sessize aldığınız kişilerin listesini görüntülemek için ilgili öğelere tıklayın. Devre dışı bırakılan gönderileri ve hikâyeleri yeniden etkinleştirmek için şimdi tıklayın Profilinizi görüntülemek için kullanıcı adı.
 • Ardından Şimdi Takip Et düğmesine basın, Sessiz öğesine dokunun ve kolu daha önce sesini kapattığınız şeye bağlı olarak Yayınlar ve/veya Hikâyeler sözcüklerine uygun olarak KAPALI konuma getirin.

Instagram Hesabınızı Sessize Almak İçin Yapmanız Gerekenler

Beklendiği gibi, Instagram hesabınızı susturmak için uygulayabileceğiniz çözüm, profilinizi geçici olarak devre dışı bırakmakla ilgilidir. Alternatif olarak, hesabınızın kalıcı olarak iptal edilmesini tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da, işlemler yalnızca fotoğrafik sosyal ağın resmi web sitesi veya Windows 10 için uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

 • Devam etmek için resmi Instagram web sitesine bağlanın veya Windows 10 için uygulamayı başlatın, hesabınıza giriş yapın ve profil ekranınıza gidin.
 • Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak için Profilinizi düzenleyin düğmesine basın ve Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak ifadesine tıklayın. Bu nedenle, bu işlemle ilgili nedenleri gösterecek ve düğmeye basarak onaylayacaktır. Hesabı geçici olarak devre dışı bırakın. Daha fazla bilgi için bu konudaki kılavuzuma bakın.
 • Hesabınızı kalıcı olarak silmek için bunun yerine ilgili sosyal ağ alanının bağlantısını girin Hesabınızı silmek istediğiniz nedenler ve hesabınızdan Şifre girerek işlemi onaylayın ve Hesabımı kalıcı olarak sil düğmesine basın.

Instagram Profilini Sessize Almak İçin Uygulayacağınız Adımlar

Beklendiği gibi, bir Instagram profilini sessize almak için popüler sosyal fotoğraf ağının Android veya iOS uygulamasını kullanmanız gerekir. Ancak,

 • Öncelikle cihazınızın ana ekranında ve/veya çekmecesinde bulunan ilgili simgeye tıklayarak ilgili uygulamayı başlatın. Ardından istendiğinde hesabınıza giriş yapın.
 • Şimdi, Instagram arama motorunu kullanarak (büyüteç simgesi en alttadır), kullanıcı adını girerek ve ilgili arama sonucuna dokunarak sessize almak istediğiniz kullanıcının profilini arayın.
 • Sesini kapatmak istediğiniz kullanıcının profili görüntülendiğinde, düğmesine basın. Şimdi beliren menüde Silence (Sessizlik) öğesini takip edin ve dokunun. Şimdi, yayınladığınız belirli multimedya içeriğini sessize almak için Yayınlar ve/veya Hikâyeler öğelerine uygun kollarına gidin.
 • Alternatif olarak, Instagram’ın Ana ekranındaki (L ‘ ev simgesi) Hikâyeler görüntüleme alanından bir kullanıcının sesini kapatabilirsiniz. Bu durumda, kullanıcının geçmişini sessize almak için basılı tutun ve görünen menüdeki Devre Dışı Bırak öğesine basın. Son olarak, Hikâyeyi kapat öğesine veya yukarıda belirtilen Hikâyeyi ve gönderileri kapat öğesine basarak işlemi onaylayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir