nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Seyahatinizin Daha Kolay Geçmesini Sağlayacak Seyahat Uygulamaları

Seyahatinizin Daha Kolay Geçmesini Sağlayacak Seyahat Uygulamaları

Now You Tech Now You Tech - - 5 dk okuma süresi
233 0

Teknolojinin gelişmesiyle artık hayatımızın büyük bir bölümünün mobil olduğunu görebiliyoruz. Özellikle söz konusu seyahat olduğu zaman hayatınızı kolaylaştıracak birçok seyahat uygulamaları yer aldığını görebilirsiniz. Sizlere sunulan bu uygulamalar sayesinde nerede olursanız olun tam olarak istediğinizi yapabilme imkanına sahip olacaksınız. İşte Seyahatinizin Daha Kolay Geçmesini Sağlayacak Seyahat Uygulamaları listesi.

Timeset Uygulaması

Gezginler içerisinde en fazla heyecan uyandıran uygulamalar arasında Timeset uygulamasının yer aldığını söyleyebiliriz. Uygulamada görmek istediğiniz destinasyonların listesini oluşturabilir ve bu listeleri takip edebilirsiniz. Uygulamanın daha çok kültürel medya ortamı olduğunu söylemememiz yanlış olmayacaktır. Uygulama içerisinde kullandığınız bütün sosyal medya uygulamalarının özelliklerini barındırırken adeta bir blog görevi görmektedir.

Google Translate

Seyahat severlerin akıllı telefonlarında mutlaka bulunması gereken uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulama kullanıcılarına 103 tane dil desteği sunmaktadır. Özellikle son yıllarda yapılan bazı geliştirmeler ile neredeyse birebir çeviri imkanını da sunuyor. Ek olarak 52 dil desteğinin offline olarak kullanılması da internet bağlantınızın olmadığı ortamlarda size avantaj sunacaktır.

Livetrekker

Bir şehre ilk defa gidiyorsanız büyük ihtimal ne yapmanız gerektiği konusunda büyük soru işaretleri yaşarsınız. Bu evrede sizden önce o şehre giden kişilerin yorumlarını takip etmeniz büyük bir kolaylık sunacaktır. Livetrekker uygulaması bu farklı imkanıyla sizlere tecrübeli olan kişilerin edindiği tecrübelerden faydalanma imkanı sunmaktadır. Uygulama siz seyahat ederken otomatik bir şekilde konumunuzu belirliyor. Sonrasında bütün coğrafi bilgileri, ses kayıtlarını, videoları ve fotoğrafları etiketliyor. Ardından ise gezinizi bütün içeriğiyle beraber tekrar oynatma imkanına sahip oluyorsunuz. Arkadaşlarınız ve aileniz bunları gerçek zamanlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Icurrency

Uygulama sayesinde seyahat edeceğiniz ünlenin para birimini favori olarak işaretleyebiliyor ve TL ile döviz kuru karşılaştırması yapabiliyorsunuz. Uygulamada ortalama olarak piyasa kur oranları kullanılmaktadır. Yalnız bu rakamlar bankanızın size sunduğu rakamlarla aynı değildir. Fakat yurtdışındayken fiyatları kontrol edebilmek için kolaylık sunmaktadır. Arayüzü ise çok kullanışlı bir şekilde tasarlanmıştır.

TripAdvisor

Seyahat severler arasında bu uygulamayı bilmeyen kişilerin olmayacağını düşünüyoruz. Genellikle gidilmek istenilen şehirlerde görülmesi gereken yerleri bu uygulama üzerinden inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda aynı şehre giden diğer kullanıcıların yorumlarını okuma imkanına sahip olursunuz.

Google Trips

Uygulamanın adından da anlayabileceğiniz gibi Google tarafından sadece seyahat planlamaları için oluşturulmuş olan bir uygulamadır. Gideceğiniz noktanın haritadaki yeri, görülecek yerleri gibi verileri öğrenebilirsiniz.

Uber

Bir noktadan başka bir noktaya gideceğiniz zaman tercih edebileceğiniz en ekonomik ve konforlu yöntemlerden birisidir. Son yıllarda ülkemizde de gelişmeye başlamış olmasının büyük bir artısı olduğunu söyleyebiliriz. Uyulmada bulunduğunuz yeri ve gideceğiniz yeri işaretliyorsunuz. Araç sizi alarak bulunduğunuz yere kadar götürüyor. Ödemeniz gereken ücreti ise önceden ekranda görme imkanına sahip oluyorsunuz. Araçlar genellikle lüks araçlardır. Şoförlerin ise çok kibar olduğunu söyleyebiliriz.

Google Maps

Aslında bu uygulama herkese yakından tanıdığı bir uygulamadır. Yurtdışına çıktığınız zaman ise sizin eliniz ayağınız olacağını söyleyebiliriz. Rota seçme noktasında son derece etkili olduğu gibi ulaşım ve yön bulma gibi noktalarda da uygulamadan faydalanabilirsiniz. Sizlere yakınızda yer alan ATM’lerden restoranlara kadar her noktada derinlemesine bilgi sunulabilmektedir. Uygulamada bir haritayı çevrimdışı kullanma imkanına da sahip olursunuz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir