nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Site Tasarımı ve Tasarım Özgünlüğü

Site Tasarımı ve Tasarım Özgünlüğü

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
2 0

İnternet sitelerinin başlangıcı ve devam eden çalışmaları SEO açısından oldukça önemlidir. Off site çalışmalarında öncelikli konulardan biri site tasarımıdır. Bildiğiniz üzere sitelerin tasarımları her ne kadar görsellerden ibaret olsa da bunun içinde o görselleri çalıştıran kod yığınları vardır. Bir sitenin hızlı bir şekilde indeks alması, ziyaretçi sayısının artması ve arama motorları tarafından sevilmesinde en büyük önem sahip olan tasarımların, kendine özgü olması her zaman için rakiplerinize bir adım fark atmanız adına yararlı bir işlem olacaktır. Site Tasarımı ve Tasarım Özgünlüğü yazımız sizlerle.

Kurumsal SEO hizmetlerinde de müşterilerimizin işlemlerini yaparken eğer site yeni bir site ise bu konuya oldukça dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Faal olan bir site için ise yapılması gereken şey, tasarımda değişiklik yapmak mümkün ise değişiklik yapılması en iyisidir. Ancak belli bazı nedenlerden dolayı tasarımı değiştirmek mümkün değilse, kodların analiz edilip optimize edilmesi gerekiyor. Kurumsal SEO hizmetlerinde yine tüm çalışmaların yanında, sosyal medyada özellikle sürekli yeni bannerler ve logoların kullanılmasında oldukça önem vardır.

Netice itibari ile sosyal medyanın “Dikkat çekme” alanı olduğunu kabul ederseniz, sosyal medyada zaman geçiren insanların yeniliklere daha fazla önem verdiklerini kabul edersiniz. Tüm çalışmalarınızı aralıksız yaparken bir yandan da hizmetlerinizi duyurarak yeni tasarımlar kullanıp, sosyal medyada ya da site içerisinde yayımlamanız en iyisi olacaktır.

Siteniz İçin Farklılık Yaratın

Kurumsal SEO işlemlerinde en önemli etkilerden biri de farklılık yaratmaktır. Yazımızın başında dediğimiz gibi sitenizin rakip sitelerden farklı olması bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Bu konu sadece tasarım açısından geçerli değildir. Aynı zamanda SEO çalışmasını yaparken de ince detaylardan olan ancak etki alanı büyük olan yenilik ve farklılıklar size her zaman daha fazlasını kazandıracaktır.

Kurumsal kimliğinizden söz ederken, sosyal medya paylaşımları yaparken ve tanıtım yazısı alırken sürekli daha farklı seçenekleri değerlendirmeniz ve bu yönde ilerlemeniz mutlaka rakiplerinizin önüne geçmede büyük etkiler sağlayacaktır. Unutulmaması gereken en büyük detayın, sitenin kendine özgü olduğudur. Daha kaliteli çalışma ile en başarılı isimlerden biri olmak için bu yöntemleri uygulayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir