nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Snapchat Hesabında Telefon Numarası Görünür mü?

Snapchat Hesabında Telefon Numarası Görünür mü?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
685 0

Snapchatten telefon numarası görünür mü sorusu çokça sorulur. Snapchate telefon numarasıyla kaydolanların uygulama aracılığıyla telefon numarasının görünüp görünmediği merak konusudur. En çok merak edilen konulardan biri olan Snapchat Hesabında Telefon Numarası Görünür mü? sorusunu bu yazımızda cevapladık.

Snapchat Telefon Numarası Kullanımı

Öncelikle merak edilen uygulamada telefon numarası görünür mü sorusunu cevaplayarak başlayalım. Snapchat, numaranızı diğer kullanıcılara göstermez. Uygulamanın kayıt sırasında numaranızı istemenizin birkaç nedeni vardır. İlk olarak Snapchatte hesap açarken kullanılan telefon numarası şifrenizi unutmanız durumunda kullanılmak için istenir. Telefon numarasının uygulama içerisindeki bir diğer işlevi de telefon numaranızı bilen kişilerin snapchatte sizi bulmasını sağlamaktır. Tabi bunun için telefon numaranızla insanların sizi bulmasına izin veriyor olmanız gerekir.

Numaranız Snapchat uygulamasında kullanılıyorsa rehberinde kayıtlı olduğunuz kişi tarafından Snapchat hesabınız görülebilir. Ayrıca siz de Snapchat Telefon Numarası İle Arkadaş Eklemek istiyorsanız telefon rehberinizi senkronize ettiğinizde rehberinizdeki uygulamayı kullanan kişileri görebilir ve arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz. Bu sayede uygulamadaki arkadaş sayınızı daha hızlı arttırmış olursunuz.

Peki Nedir Bu Snapchat?

Snapchat, hikayeler ekleyip, video paylaşabileceğiniz bir sosyal medya platformudur. Uygulamanın kendi filtrelerini kullanarak eğlenceli fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca uygulamadaki kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Uygulamada arkadaşlarınıza gönderdiğiniz fotoğraflar sadece 10 saniyeliğine görülebilir. Daha sonrasında gönderdiğiniz fotoğraf kalıcı olarak hem sizin telefonunuzdan hem de fotoğrafınızı gönderdiğiniz arkadaşınızın telefonundan silinir. Fotoğraf gönderdiğiniz kişi fotoğrafınızı kalıcı olarak telefonunda tutmak için ekran görüntüsü alamaz. Çünkü Snapchatte Ekran Görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gider.

Uygulamanın desteklediği bir diğer özellik ise görüntülü konuşmadır. Snapchat kullanarak görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Snapchat eskiden daha çok kullanıcıya sahip bir uygulamaydı. Özellikle hikaye ekleme özelliği eskiden popüler uygulamalar arasında sadece Snapchatte vardı. Hikaye paylaşmak Snapchat sayesinde popülerleşti diyebiliriz. Üstelik gönderdiğiniz fotoğrafların bir süre sonra kendiliğinden silinmesi ve ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gitmesi gibi özellikleri uygulamanın tercih edilme sebeplerindendi. Sonraları Instagram Snapchatten esinlenerek kendi uygulamasına hikaye paylaşma özelliği getirdi. Instagramdan gelen bu hamleden sonra Snapchat eski popülaritesini kaybetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir