nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Sosyal Medya Hesapları Nasıl Olmalıdır?

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Olmalıdır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
146 0

Markaların ve otoriter sitelerin birçoğu sosyal medyanın gücünü arkasına alırken bazı firmalar hala çağın gerisinden gelmeye devam ediyor. Bizler de Now You Tech ekibi olarak sosyal medyanın gücünü dibine kadar kullanan markaların 3 ortak noktasını sizler için bu yazımızda listeledik.

Sayfa Tasarımı

Markalar arasında yaptığımız araştırmalardan sosyal medyada markaların sahip oldukları sayfaların kapak, profil ve tasarımlarının bir bütün halinde siteyi yansıttığına şahit olabilirsiniz. Ziyaretçi eğer daha önceden siteyi ziyaret etti ise sosyal medyada karşılaştığında da bir etkileşim yapma gereksinimi duyacaktır. Bu da sosyal medyada 1-0 önde başlamanızı sağlar.

Müşteri İlişkileri

Tüketiciler/ziyaretçiler marka ve ürünleri hakkında firma ile iletişime geçtiğinde bu süre sosyal medya dünyasından önce daha sancılı olarak geçirilmekteydi. Şimdi ise tükettiğiniz bir ürünün markasına hatta firma sahibine kadar ulaşmak sosyal medya üzerinden sadece dakikalarınızı alıyor. Durum böyle olunca markaların da müşteri ilişkilerini, sorun ve şikâyetlerine anında çözüm bulma yeteneğini geliştiriyor. Markanız için sosyal medya platformları üzerinden yapılan yorum, istek, öneri, dilek ve şikâyetlere sıkça takip ederek onlara çözüm bulmak markanızın güvenilirliğini de arttıracaktır.

Kampanya ve Yarışmalar

Sosyal medya kökenli kampanya ve yarışmalar sosyal dünyadaki hesaplarınızın hızla bir büyüme ivmesi yakalamanıza yardımcı olacaktır. Genellikle markaların reklam stratejileri ise şu şekilde ilerlemektedir. Öncelikle sayfanın sosyal medya üzerinde reklam kampanyası oluşturarak hedef kitlesi sayfaya toplanıyor. Yani bildiğimiz Facebook sayfa reklam ile ilgi alanına uygun kişiler toplanıyor. Ardından kampanya/yarışmalar ile bu kişiler ile etkileşim arttırılıyor.

Bazı markaların hedef kitleyi önce Facebook sayfasına toplayarak ardından yarışmalar ile diğer sosyal medya mecraları üzerinden de beğenmesi sağlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir