nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Sosyal Medya Nasıl Bir Yer?

Sosyal Medya Nasıl Bir Yer?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
139 0

Sosyal medya kişilerin kendi kendilerine ait görüş ve düşüncelerini paylaştığı bir ortamdır. Kişiler kendilerine ait içerikler üreterek sosyal medya ortamını oluştururlar. Günümüzde sosyal medyayı kullanmayan insan sayısı yok denecek kadar azdır.

Sosyal Medya İçerikleri

Sosyal medya içeriği konusunda her kullanıcı farklı görüş belirtir. Bazı insanlar yaşayıp deneyimlediği olayları ve tecrübeleri sosyal medyadan paylaşırken bazıları gezdiği ülkeleri, şehirleri paylaşır. Eğitimlerini, hobilerini, kişisel görüşlerini, gündelik hayatta ki yaşam şekillerini paylaşan insan kadar mesleğini sosyal medyadan yapan insanlar da vardır. Kısacası sosyal medya içerik konusunda kısıtlamayan kullanıcılara belirli kurallar karşılığında sınırsız paylaşım hakkı sağlayan bir ortamdır.

Sosyal Medya Nasıl Bir Yer?

Sosyal medyayı içinde yaşadığımız dünya gibi düşünmek mümkündür. Kişilerin kendilerini rahatlıkla ifade edebildiği hatta bazen gerçek yaşamda olmadığı kadar rahat olabildikleri bir paylaşım aracıdır. Sosyal medya hesabı kişiseldir ve topluluk kurallarına uyulduğu taktirde paylaşımlar yapılabilir. Kullanıcılar arasında giydiği kıyafetleri, gittiği mekanları ve ortamları, yediği yemekleri, arkadaş toplantılarını, iş yerlerini ve çalışma şekillerini, öğrendiği yenilikleri paylaşanlar vardır.

Mesleğini sosyal medyaya taşıyan insan sayısı da oldukça fazladır. Satılan ürünleri sosyal medyadan tanıtmak hatta dijital pazarlama kanallarını kullanarak birden fazla ve ihtiyacı olan kullanıcıya ulaşan satıcılar da vardır.

Günümüzde sosyal medyayı yalnızca gezdiğimiz yerleri, yediğimiz yiyecekleri gösterdiğimiz bir yer olarak düşünmek oldukça yanıltıcıdır. Sosyal medya gerçek hayatta bir arada bulunamayacağımız insan sayısı kadar insanla bizi bir araya getirir. Farklı fikirler, farklı görüşler ve farklı yorumlarla kişiliğin gelişmesi açısından olumlu bir etkisi vardır. Bir ürün almak istediğimizde sosyal medya aracılığı ile karşımıza işimize yarayacak kadar yorum çıkar ve fikir edinilebilir. Sosyal medyayı doğru kullanmak fayda sağlamak açısından oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Yanıltıcı mıdır?

Sosyal medyada gördüğümüz her bilginin kesinliği yoktur. Doğru bilgiye ulaşmak için süzgeçten geçirip birden fazla kaynaktan öğrenmek gerekir. Sosyal medya saf iyi değildir. Paylaşılan fotoğrafta gülümseyen ve mutlu olan insanlar görebilmek çok normaldir ancak o insanların da orada mutlu olup olmadığını bilmek mümkün değildir. Bir ürün hakkında herkes olumlu yorum yapabilir ancak kullanıcıya uygun değilse sosyal medya yorumları işe yaramaz. Vakit geçirme, farklı insan tanıma, birden fazla görüş ve yorum yapma imkanı sağlayan sosyal medya tamamen tarafsız ve doğru değildir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir