nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Steam Oyunlarına Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Steam Oyunlarına Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
140 0

Oyun sektöründe nasıl bir gelişim yaşandığını son dönemde yayınlanan yeni oyunlarla görebiliyoruz. Özellikle dev oyun şirketleri tarafından efsane oyun serilerinin yayınlanan yeni versiyonları birçok kullanıcıdan beğeni kazanmaya başladı. Çok daha gelişmiş grafikler bunun dışında çok daha sağlam oynanış dinamikleri ile beraber oyun sektörü konusunda birçok gelişim yaşandığı da bir gerçek. Oyun sektöründe yaşanan tüm bu gelişmelerle beraber artık oyun satışları içinde birçok yeni yöntem kullanılmaya da başlandı. Artık sadece kutulu versiyon oyunu yayını yapılmazken bunun dışında dijital oyun satışları da yapılmaya başlandı. Tabi dijital oyun satışı dediğimiz zamanda akla ilk gelen uygulamalardan biri ise Steam, binlerce kullanıcı tarafından tercih edilen oyun platformu içerisinde birçok oyunu da barındırmakta.

Birçok ünlü oyun yayıncısı tarafından tercih edilen oyun satış platformu olarak bilinen Steam’in oyun satışı konusunda ise en çok tercih edilen uygulamalardan birisi de olduğunu biliyoruz. Özellikle son dönemde oyun satışı konusunda epey yüksek rakamlara ulaşmaya başlayan Steam’in bu kadar tercih edilmesinin tek nedeni de hemen her oyunun satışının yapılıyor olması değil, bunun dışında Steam üzerinden kullanıcılara hesap ve oyun paylaşımı gibi ayrıcalıklarda sunuluyor. Bu sayede aldığınız bir oyunu diğer aile üyelerinin bilgisayarlarıyla da paylaşabiliyorsunuz. Haliyle bir oyunu birden fazla kişinin kullanmasını sağlayabiliyorsunuz. Peki, Steam üzerinden aldığımız oyunları nasıl diğer aile üyeleri ile paylaşabiliyoruz? Daha detaylı olarak bakalım.

Steam Oyunlarına Aile Paylaşımı

Şimdi ilk olarak Steam hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Öncelikle Steam giriş bilgileri ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra şimdi ise “aile kütüphanesi” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Aile kütüphanesi kısmını aktifleştirmeden oyun paylaşımını da açamıyorsunuz. Bunun için öncelikle özelliği aktif etmeniz gerekiyor. Özelliği aktif edebilmek için ise yapmanız gereken Steam üzerinden Ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Ayarlar kısmına girdikten sonra ise buradan “aile” bölümüne girmeniz gerekiyor. Buradan aile paylaşımı özelliğini aktif konuma getirmeniz gerekiyor.

Söz konusu özelliği açtıktan sonra ise artık oyun paylaşımını da açık hale getirmiş oluyorsunuz. Bu noktada oyun paylaşımı yapmak için tek yapılması gereken ise kullanıcıların hesabınızda bulunan oyunlara istek yapması. Hesapta bulunan oyuna erişim izni istendiğinde kullanıcıya doğrudan onay mesajı gidiyor.

Gelen bu onay mesajı ise oyunun bulunduğu hesaptaki kullanıcının izin vermesiyle erişime açılmış oluyor. Yani erişime izin verildiğinde otomatik olarak oyunu isteyen hesabın aile hesaplarına eklendiği ve oyunun da paylaşıldığını belirtelim. Oyunun paylaşılmasıyla beraber artık her iki kullanıcı da oyuna erişim sağlayabiliyor. Tabi bunun için mutlaka kullanıcılarından birinin oyunda olmaması gerektiğini de belirtelim. Yani siz oyundaysanız izin verdiğiniz hesaptaki kullanıcı siz oyunda olduğunuz süre boyunca oyuna giriş yapamıyor. Sadece bir oyuncunun aynı anda oyunu oynamasına da izin veriliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir