nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Steam Üzerinden Oyun Nasıl Alınır?

Steam Üzerinden Oyun Nasıl Alınır?

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
92 0

Teknolojinin gelişmesiyle beraber hemen her alanda yeni gelişmeler yaşanmaya başladı. İlk olarak cep telefonlarının artık akıllı telefonlara dönmesi, daha sonra kitap, defter ve ajanda gibi not tutmak için kullanılan materyallerin yerini yavaş yavaş dijital not araçları olarak gösterilen tabletlerin alması buna ek olarak son dönemde standart LED TV televizyonların yerine akıllı televizyonların gelmesi gibi birçok gelişme artık teknolojinin boyut değiştirmesine de olanak sağlamaya başladı. Tabi teknolojinin bu kadar gelişmesi hemen her alana etki etmeye başladı. Bu alanlardan birisi de oyun alanı. Gerek oyun konsolları için gerekse de bilgisayar oyunları için artık kullanıcılara çok daha gelişmiş dinamiklere sahip oyunlar sunuluyor. İşte Steam Üzerinden Oyun Nasıl Alınır? yazımız sizlerle.

Gelişmiş grafikler, işlemcileri zorlayan oyun mekanikleri, gerçekçiliği üst düzeye çıkaran oyun motorları derken artık oyun sektörü de dünyanın en çok ilgi gösterilen sektörlerinden biri haline geldi. Her ne kadar bu alanda oyun konsolları daha çok öne çıkmış olsa da artık dijital oyun sektöründe bilgisayarında epey önemli rol oynamaya başladığını da söylemek gerekiyor. Tabi bununla beraber dijital oyun sektörünün bu şekilde gelişmesi oyun satışları konusunda da değişimlerin yaşanmasına neden olmaya başladı. Bu noktada artık SteamOrigin adı verilen dijital oyun platformları üzerinden artık dakikalar üzerinden oyun satın alabiliyorsunuz. Bu alanda en çok kullanılan sistemlerden biri olan Steam üzerinden nasıl oyun satın alınır? Daha detaylı bakalım.

  • Steam üzerinden oyun satın almak istiyorsanız ilk olarak Steam uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Zira internet sitesi üzerinden oyun alsanız dahi oyunu indirmek için yine Steam’ın uygulamasına sahip olmanız gerekiyor. Steam uygulamasını yükledikten sonra ise yapmanız gereken hesabınıza giriş yaparak uygulamayı açmak.
  • Ardından ise ilk olarak karşınıza oyunlarınızın yer aldığı kütüphane gelecek. Karşınıza gelen bu kütüphane üzerinden ise yüklü olan ya da yüklü olmasa bile hesabınızda olan oyunları görebiliyorsunuz. Yeni oyun satın almak için yapmanız gereken ise yukarında bulunana mağaza bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Mağaza sekmesine girdikten sonra buradan Steam üzerinde bulunan oyunlar karşınıza gelecek. Eğer bir oyun arıyorsanız sağ kısımda yer alan arama kısmına oyunun adını yazmanız yeterli. Arından ise karşınıza oyunun satın alma ekranı gelecektir. Buradan ise “sepete ekle” demeniz gerekiyor. Ardından “kendim için satın al” demeniz ve ardından istediğiniz bir şekilde ödeme yapmanız yeterli olacaktır. Ödemenizi yaptığınızda oyun doğrudan hesabınıza eklenmiş ve indirilmeye de başlanmış olacaktır. Kütüphane bölümünden de oyunun indirilme oranını takip edebilirsiniz. Satın alma işlemi için ekstra yapmanız gereken bir işlem bulunmuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir