nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Şu Anda Oynayabileceğiniz En İyi PS4 Oyunları 2022

Şu Anda Oynayabileceğiniz En İyi PS4 Oyunları 2022

khaleesi khaleesi - - 4 dk okuma süresi
53 0

PlayStation 4, son zamanların en iyi konsollarından biri olarak zirvedeki yerini yıllardır koruyor. Aralarında en çok satan oyun konsoludur ve ilk başarısı çoğunlukla sağlam özel oyunlarına ve rekabet karşısında zamanlanmış DLC anlaşmalarına bağlanmıştır. PS4, 2022 itibariyle dünya çapında 117 milyondan fazla ünite sevk etti. Son yıllarda özel oyunlar söz konusu olduğunda işler dengelendi, ancak nesil boyunca Sony’nin takoz makinesi akla gelebilecek her türde sağlıklı bir oyun kataloğu oluşturdu.

PlayStation 5, neredeyse tüm PS4 oyunlarıyla inanılmaz derece de uyumludur, yani kendinizi yeni konsolunuzda eski dönemin rekor kıran oyunlarına geri dönerken bulabilirsiniz. Ya da belki de PS5 sistemlerini bulmak çok zor olduğu için hala PS4’ü kullanıyorsunuzdur. Şu Anda Oynayabileceğiniz En İyi PS4 Oyunları yazımız sizlerle.

God of War Ragnarök

God of War Ragnarok büyük bir PlayStation 5 oyunu olarak konumlandırılmış olabilir, ancak bu onu PS4’te çalıştıramayacağınız anlamına gelmez. Aslında, tam tersi. 2018’in eleştirmenlerce beğenilen God of War’unun devamı, ilk olarak Sony’nin son konsolu düşünülerek yapılmış gibi hissettiriyor. Biraz daha temiz görünüyor, ancak yüklemeyi akıllı yollarla gizlemek için büyük ölçüde ilk oyunun bazı teknoloji hilelerini kullanıyor. Bu, God of War Ragnarok’un şu anda alabileceğiniz en üst düzey PS4 oyunlarından biri olduğu anlamına geliyor, bu yüzden onu almak için PS5’i beklemenize gerek yok.

The Last of Us: Yeniden Düzenlendi

PS3’ün tartışmasız en iyi oyununun geliştirilmiş bir versiyonu olarak hizmet veren The Last of Us Remastered, bir salgının ardından hayatta kalmanın üzücü hikâyesini anlatıyor. Fantastik hikâye anlatımı, harika performansları ve yazımı ve tatmin edici gizli aksiyon oynanışı sayesinde şimdiye kadar yapılmış en iyi zombi oyunlarından biri. Ayrıca şimdiye kadar yapılmış en iç burkan açılışlardan birine sahiptir ve piyasadaki en iyi filmlerden bazılarına rakiptir. Bu versiyon daha iyi görseller, performans ve Left Behind DLC’sini içeriyor ve yapılacak şeylerle dolu yoğun bir paket olarak bir araya geliyor.

Shovel Knight

Geliştirici Yacht Club Games, kusursuz Shovel Knight’ın da kanıtladığı gibi, kitlesinin ne istediğini tam olarak biliyor. Bu modern 2D aksiyon platform oyunu, klasik NES oyunlarına saygı duruşunda bulunurken, ilham kaynaklarından çok daha iyi hissettiren modernizasyonlar uyguluyor. Oynanışı zordur, ancak zorlukların üstesinden nasıl geleceğinizi anladığınızda, Shovel Knight eğlenceli boss savaşları ve kilidini açabileceğiniz pek çok şey sunarak piyasadaki en tatmin edici aksiyon oyunlarından biridir.

Stray

Listemizin başında herkesin hakkında konuştuğu kedi oyunu var. Doğru, Stray’de ıssız, siberpunk bir şehirden kaçmakla görevlendirilmiş bir kedi olarak oynuyorsunuz ve bu sırada kapana kısılmış bir grup robotu serbest bırakıyorsunuz. Bu oyun bir kedi severin rüyası olsa da, kısmen çok ulaşılabilir olduğu için tüm oyuncular için harikadır. Stray’in ana odağı sizi şaşırtmak değil, aksine hafif aksiyon, platform ve bulmacaların serpiştirildiği unutulmaz bir yolculuğa çıkarmaktır. Sanatı muhteşem, müzikleri harika ve hikâyesi muhtemelen sizi ağlatacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir