nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Telefondaki Virüs Nasıl Temizlenir?

Telefondaki Virüs Nasıl Temizlenir?

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
144 0

Telefondaki virüs nasıl temizlenir? Telefon nasıl korunur? Bu tarz sorular, her telefon kullanıcısının aklından geçen sorular olabilir. Telefonlar, gündelik hayatımız için artık standart ihtiyaçlarımızdan biri haline geldi. İletişim için, eğlence için ve hatta işlerimiz için, mecburen telefon kullanabiliyoruz. Aynı zamanda telefonlarımızdan işlemlerimizi halledebiliyor, fotoğraflar veya videolar çekebiliyor, özel bilgilerimizi de telefonlarda saklayabiliyoruz. Bu nedenle telefonlar, bazen oldukça riskli teknolojik aletler olabiliyorlar.

Özel bilgilerin çalınması, kredi kartı veya banka kartı bilgilerinin çalınması ve herhangi bir platforma ait şifre bilgilerinizin çalınması da oldukça sorun çıkarabiliyor. Telefonlarınızı kullanırken istemeden, virüsler, telefonunuza zarar verebilecek illegal yazılımlar, kimlik bilgilerinizi ve şifrelerinizi çalmak için üretilmiş yazılımlar yükleyebiliyoruz. Peki bu yazılımları nasıl fark ederiz? Telefondaki Virüs Nasıl Temizlenir? ve cihazımızı nasıl güvenilir hale getirebiliriz? Gelin bu sorunun yanıtını beraber verelim.

Telefondaki Virüs Nasıl Anlaşılır?

Telefonunuza şüpheli bir yazılım indirdikten sonra virüs var mı yok mu diye anlamanız bayağı zor olabilir. Android cihazlar, Android yazılımların güncellemeleriyle daha da güvenilir hale getirilmek için geliştiriliyor. Fakat bu güncellemeler veya geliştirmeler bazen yetersiz kalabiliyor. Peki herhangi bir uygulamanın virüs olduğunu, telefonumuzda virüs olduğunu nasıl anlayacağız?

Bunu anlamanın çok basit yöntemi var. Kişisel bilgi hırsızlığı. Sosyal medya hesaplarınızın durduk yere şifrelerinin değiştirilmesi, banka uygulamanıza harici müdahaleler, telefon kameranızın sinyal ışığının belirsiz şekilde yanması ve hatta telefonla konuşurken sesinizin yankı yapması gibi durumlarda telefonunuzda virüs olabileceğini anlayabilirsiniz.

Bazı virüsler, para kazanma amaçlı üretilseler de, bazı virüsler tamamen sizlere zarar vermek için üretilmektedir. Virüsü anlamanız için anti-virüs yazılımları ile veya telefonunuzun güvenlik ayarıyla telefonunuzu tarayabilirsiniz. Tarama sonuçlarında telefonunuzda virüs olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bazı virüsler, anti-virüs yazılımları tarafından bulunamayabiliyorlar. Bu nedenle telefonunuzda virüs olduğundan şüpheleniyorsanız, dosyalarınızı yedekleyip telefonunuzu sıfırlamanızda fayda var.

General Mobile Telefonlardaki Virüs Nasıl Temizlenir?

General Mobile markasına ait bir cihaz kullanıyorsanız ve virüsleri temizlemek istiyorsanız, cihazınızla uyumlu anti-virüs yazılımlarını araştırabilir ve en çok tercih edilen yazılımlar yardımı ile virüsleri temizleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Biz sizler için çok kapsamlı bir liste oluşturduk;

Bu 3 yazılım yardımıyla General Mobile cihazınızdaki virüsleri temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzu sıfırlayıp virüsleri temizleyebilirsiniz.

Samsung Telefondaki Virüs Nasıl Temizlenir?

Samsung markasına ait bir cihaz kullanıyorsanız ve telefonunuza virüs bulaştırdıysanız, yapmanız gerekenler oldukça basit. Samsung cihazlar, yazılım açısından çoğu anti-virüs uygulamalarını destekliyor. Bazı Samsung cihazlarda dahili olarak anti-virüs yazılımları da mevcuttur.

Yukarıda da belirttiğimiz yazılımları edinebilir veya telefonunuzu direkt olarak sıfırlayabilirsiniz. Bu sayede telefonunuzdaki virüsleri temizlemiş olursunuz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir