nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Netflix
 4. »
 5. The Empress İzle

The Empress İzle

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
298 0

Avusturya’nın ikonik hükümdarının hayatı bir kez daha bir eğlence dizisine konu olacak. Ancak bu kez daha karanlık, daha derin ve daha entrikalı bir yapım olacak. 29 Eylül 2022 tarihinde Netflix dijital içerik platformunda gösterime giren Almanya orijinal dizisidir. İlk sezonu toplam 6 bölümden oluşan mini dizi şeklindedir. Tarihsel açıdan baskın olan bu dizi dram ve romantizm de içermektedir. Dizinin yönetmen koltuğunda Florian Cassen ve Katrin Gebbe otururken, senaristliğini ise Katharina Eyssen, Bernd Lange, Janna Maria Nandzik ve Lena Stahl üstleniyor.

Almanya orijinal yapımı olan dizi Netflix’te yayınlanır yayınlanmaz Top10 listesinde birinci sırada yer aldı. Dizi toplam 6 bölümden oluşuyor ve Avusturya-Macaristan Kraliçesi olan Elisabeth ile kral Franz Joseph’in destansı hikâyesinden söz ediyor. Avusturya’nın en uzun hükümranlığını yapan kraliçe Elisabeth’in en sevdiği oğlunun hayatını kaybetmesiyle yaşadığı trajik olayları anlatıyor. The Empress İzle etiketine tıklayarak hemen şimdi izleyebilirsiniz.

The Empress Dizisinin Konusu

Dizinin konusuna gelecek olursak; Elisabeth, ele avuca sığmayan asi ruhlu bir genç kızdır. Kız kardeşinin nişanlısı imparator Franz Joseph’e âşık olur ve ummadık bir şekilde evlenir. Viyanada bulunan saraya gelince işler hiç istediği gibi ilerlemez. Henüz 16 yaşında olan Elisabeth, kendisini kocasının iyi niyetli olmayan aile üyelerinin arasında bulur. Hem halası hem de kayınvalidesi olan Sophia, Elisabeth saraya gelir gelmez ona düşman olur ve olaylar gelişir.

The Empress Dizisi Oyuncu Kadrosu

 • Svenja Jung – Louise
 • Devrim Lingnau –  Elisabeth von Wittelsbach
 • Philip Froissant – Franz Joseph
 • Raymond Tarabay –  Ambassadeur De Bourqueney
 • Marie Paulina Schendel – Dienstmädchen
 • Patrick Rapold – Franz Liszt
 • Jonathan Failla – Robert Stephenson

Sizler de buna benzer yapımlar izlemek istiyorsanız hemen Netflix’e üye olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir