nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sosyal Medya
 4. »
 5. TikTok Uygulamasından Nasıl Para Kazanılır?

TikTok Uygulamasından Nasıl Para Kazanılır?

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
173 0

TikTok’ta bir video genellikle hızlı bir şekilde oluşturulur. Ancak platformda para kazanmak daha fazla çaba ve masraf gerektiriyor. Kamerayı aç, birkaç saniyede videoyu çek ve banka hesabın kendiliğinden dolsun mu? TikTok ile para kazanmak o kadar da kolay değil. Bununla birlikte, artık videolarından çok iyi para kazanabilen bazı içerik üreticiler bulunmaktadır.

TikTok’ta Para Kazanmanın 4 Ana Yolu

 • Sponsorluk: Videolarda ürün ve marka tanıtımı
 • Satış Ortaklığı: Kendi bağlantılarınız üzerinden satın alınan ürünler üzerinden komisyon satma
 • Ticari Mallar: Kendi ürünlerinizi üretin ve satın
 • Bahşiş: Canlı yayınlarda doğrudan size atılan hediyeler

Sonuçta, videonuzun öncelikle viral hale gelmesi ve ikinci olarak içerik açısından para kazanma alanına sahip olması için Tik Tok’taki milyonlarca diğer içerik üreticilerine karşı galip gelmeniz gerekiyor. Ancak takipçi satın almamalısınız, sonuçta aktif olmayan ölüler TikTok hesabınıza sponsor olmak için herhangi bir reklam veren almayacaktır.

TikTok ile Para Kazanmak için Hangi Yöntemleri Kullanabilirsiniz?

 • Çok sayıda iyi içeriğe sahip, çok başarılı ve tanınmış bir hesabınız varsa, reklam teklifleri üzerinize gelecektir. Sonuçta, büyük şirketler hala genç olan sosyal mecranın popülerliğini biliyor ve ürünlerini videolarınızdaki hayranlara sunabilirlerse mutlu oluyorlar.
 • Sanatçılar sizden belirli bir şarkıyı ücret karşılığında arka planda çalmanızı isteyebilir, böylece izleyicileriniz sanatçıdan veya şarkıdan haberdar olur.
 • Çok popülerseniz, Twitch’e benzer şekilde canlı yayın işlevi de size para kazandıracaktır. İzleyicileriniz size TikTok Paralarını “bahşiş” olarak gönderebilir. Madeni paralar, değeri PayPal aracılığıyla ödenebilen sanal öğelerle değiştirilebilir.

TikTok videolarıyla geçiminizi sağlamak istiyorsanız çok çalışmanız gerekiyor. Bunu değerli kılmak için, hayran kitlenize her gün yeni, iyi videolar sağlamalısınız, bu da ideal olarak özenle beğenilmeli ve paylaşılmalıdır. Bu şekilde, takipçi tabanınız büyümeye devam edecek ve reklam verenler sizden daha çabuk haberdar olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir