nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Torino Hakkında Az Bilinen 5 Özellik

Torino Hakkında Az Bilinen 5 Özellik

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
98 0

Torino hakkında bilinenler hem İtalya‘nın diğer şehirlerine göre çok azdır, hem de bilinen bir şeyler varsa çoğunluğu olumsuzdur. Mesela Torino dendiğinde herkesin aklına ünlü otomobil devi Fiat’dan dolayı bir sanayi şehri, bir fabrika kenti gelir. Öyle değil midir peki?

Tabii ki dev otomotiv endüstrisi ve yan kuruluşları olan fabrikalarla Torino İtalya‘nın sanayi devlerinden biridir. Ancak sadece o kadar mı? Torino hakkında neler biliyoruz başka?

Torino Hakkında Ne Biliyoruz?

Değil tabii ki! İtalya gibi her yerinden tarih fışkıran bir coğrafyada, Torino da sadece böyle anılmamak için birçok özelliğe sahip. İtalya’nın eski başkenti olacak kadar önemli olan Torino bugün neden böyle gri bir algıya sahip?

Nedenini boşverip bu algıdan kurtulmak için Torino‘nun sahip olduğu 5 önemli özelliğe gelelim biz

1- Torino Dünyanın En Önemli Mısır Medeniyetleri Müzesi‘ne ev sahipliği Yapıyor.

2- Picmonte bölgesi, tam 41 (Evet yanlış okumadınız yazıyla kırkbir) Michelin yıldızlı restorana sahip!

3- İtalyan film sektörü Roma‘dan önce Torino’da geliştiğinden muhteşem bir sinema müzesine sahip

4- Gri şehir olarak algı yaratılan Torino için illa bir renk söylemek gerekirse bu kahverengi olmalı! Çünkü Torino, İtalya’da çikolata ve kahvenin şehri olarak anılıyor.

5- Kültür ve Gastronomi merkezi olan Torino, aynı zamanda gençliğin yaşadığı, eğlenceli sokaklara sahip, İtalya’nın en önemli üniversite şehri

Bundan böyle Torino hakkında bildiklerimizi ve algılarımızı değiştirme vakti. İtalya’ya yolunuz düştüğünde Torino bu duraklardan birisi olsun.

İtalya‘da gezilecek yerler konusunda daha detaylı bilgileri ve gezi notlarını Türkiye’nin en güncel gezi rehberi nowyoutech.com’da bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir