nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Torrent ile Gelen Yazılım

Torrent ile Gelen Yazılım

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
127 0

uTorrent kullanıyorsanız ve bilgisayarınız yavaşlamışsa nedeni “Epic Scale” olabilir.

En popüler torrent istemcisi olan uTorrent’i yakın zamanda kurmuş veya güncellemişseniz, bu yazılımın bilgisayarınızda kurulu ve aktif  olma ihtimali oldukça yüksek.

uTorrent kullanıcılarının başına dert olan  Epic Scale adlı istenmeyen yazılım uTorrent’in 3.4.2 sürümü ile birlikte geliyor.

uTorrent yazılımını geliştiren BitTorrent’in yaptığı açıklamaya göre, Epic Scale yazılımı zararlı değil ve siz istemediğiniz sürece bilgisayarınıza kurulmuyor. Ancak Forumlardaki kullanıcılar izin vermedikleri halde yazılımın bilgisayarlarına kurulduğu yönünde. Bir çok kullanıcı yazılımı kaldırmak için kötü niyetli reklam yazılımı temizleme araçları (anti-malware/adware)kullanmak zorunda kalmış.

Epic Scale adlı yazılımın bu kadar zararlı olmasının sebebi bilgisayarınızdaki kaynakları harcayarak sisteminizi yavaşlatması ve bilgisayarınızı yavaşlatmakla kalmayıp arkaplanda veri aktarımı yaptığı içinde kotanızı tüketmesi gayet yeterli sebepler olmasıyla birlikte istesenizde istemesenizde bilgisayarınıza kuruluyor olması.

Bu programı Denetim masasının program kaldır kısmından kaldırsanız bile geriye registry girişleri kalıyor. Bu yüzden bizim tavsiyemiz sağlam bir anti-adware yazılımı kurarak kaldırmak ve Epic scale yazılımı uTorrent’ten kaldırılıncaya kadar başka bir torrent istemcisine geçmek olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir