nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Trabzon’da Gezilecek Yerler

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
159 0

Horonuyla, hamsisiyle, deniziyle, ormanıyla eşsiz bir kent, Trabzon! Doğu Karadenizin en gelişmiş kenti olan Trabzon doğal güzellikleriyle konuklarını mest etmeyi bekliyor. Ormanının içine kurulmuş şehirde, göz alabildiğine mavilik, göz alabildiğine yeşillik var.

Doğal güzellik aşığıysanız kesinlikle buraya gelmelisiniz. Türkiye’deki ikinci en uzun mağara olan Çal Mağarası da artık siz ziyaretçilerin hizmetine açıldı. Özellikle yazın bunaltan sıcağında, çok serin olan mağara sizi ferahlatacaktır. Mağara gezisi sonrasında piknik yapabileceğiniz, mağaraya yaklaşık 10 dakika uzaklıktaki piknik alanını görüp, temiz havayı mutlaka teneffüs etmelisiniz. Bir de dillere destan, dağın içine kurulmuş Sümela Manastır’ı var. Eskiden sadece patika yollarıyla ulaşımı mevcutken, şimdi manastırın çok yakınına kadar araç çıkabiliyor. Manastıra çıktığınız anda büyüleneceksiniz.

Doğal Güzelliklerle Dolu Bir Şehir Trabzon

Karşı yamacındaki muhteşem doğa örtüsü, bulutların hemen yanınızdan geçiyor oluşu size kesinlikle unutamayacağınız anlar yaşatacak. Doğaya doyamadım diyorsanız, yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Uzun Göl’e ne dersiniz. Muhteşem doğası, eşsiz havası, yöreye has yemekleriyle, piknik yapılabilecek mükemmel bir yer olmasının yanı sıra huzur dolu ve kesinlikle rahatlayacağınız bir yer. Ayrıca konaklanma istendiği taktirde yine yöreye has Bungalow evleriyle ziyaretçilerini misafir etmeyi bekliyor. Tertemiz havası ile yörenin yaylalarına da mutlaka çıkmalısınız.

Trabzon ve Yemek Kültürü

Artık acıktık diyorsanız kesinlikle aç kalmayacaksınız. Hamsinin yemeklerde bin bir türlü kullanılışı, tüm Türkiye’de duyulmuş Akçaabat köftesiyle, dillere destan Trabzon ekmeği, kuymağıyla, kayganasıyla ve onlarca yemeğiyle oldukça iddialı…

Bu kadar güzelliği nerede kalarak ve ne kadar para ödeyerek göreceğiz diyorsanız bunun içinde her bütçeye uygun seçenekler mevcut. Oteller, moteller, pansiyonlar, çadır kamp alanlarıyla çeşitli imkanlar sunuyor. Tek eksik yanı, deniz turizminin yeteri kadar gelişmemesi… Bunda da en önemli etken, yaz süresinin kısa sürmesi. Ama doğa aşığıysanız, kesinlikle Trabzon’a gelmelisiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir