nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Tumblr Hesap Silme Hakkında Açıklamaları

Tumblr Hesap Silme Hakkında Açıklamaları

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
3 0

Piyasaya sürülme tarihi 2007 olan Tumblr kısa sürede çok kullanıcı kazanarak kendini insanlara tanıttı, ancak çok vakit geçmeden yaşanılan birtakım aksaklıklar Tumblr’ın kullanıcı kaybetmesine sebep oldu. Bazıları geçmişi unutup kullanmaya devam ederken bazıları ise hesabını silmekten yana oldu.

Tumblr Sosyal Medya Platformu Neden Popülerliğini Kaybetti?

Geçtiğimiz son 7 yılda tanınma rekorları kıran, sosyal medya platformu olan Tumblr sızdırıldığı veriler ve diğer tanınan platformlar sayesinde popülerliğini çokça kaybetti. Kimileri bunu duyunca hesaplarını hiçbir şey yapmadan öylece bıraktı ya da hesabını silmek için yola koyuldu. Sizlerin de hesabını silmek isteyenlerden olabileceğinizi düşünerek, bunu sizlere derledik.

Tumblr Hesabı Nasıl Silinir?

Tumblr hesabı nasıl silinir konusu oldukça önemli bir konu haline geliyor. Hesabını silmek isteyenlerin aşağıdaki yöntemleri uygulaması yeterli olacak. Bu adımlar;

1) Tumblr web sitesine girin: İlk olarak Tumblr’a girmeniz gerekmektedir. Bunu ister masaüstünden, laptoptan ve mobilden yapın. Pek Bir şey değişmez ve hepsinden rahatlıkla hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2) Oturum açın: diğer adımda oturum açmanız gerekmekte, eğer şifrenizi unuttuysanız ve şifrenizi giremediyseniz hesabınızı öncelikle kurtarmanız gerekmekte bunu giriş sayfasında “Şifrenizi mi unuttunuz?” Kısmı üzerinden kimliğinizi doğrulayarak hesabınızı geri alabilirsiniz.

3) Hesap kısmını ve ayarlara girin: Önceki adımdan sonra sağ üst kısımda bulunan, “Hesabım” yazılı yere girmeniz gerekmekte, ardından ise ayarlar seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

4) Ayarlara girdikten sonra hesabınızı düzenleyebileceğiniz seçenekler ve hesabı sil butonu çıkacaktır: Sizin yapacağınız “Hesabı sil” kısmına giriş yapmaktır.

5) Bu adımı da yaptıktan sonra kimliğinizi, gelen e-mailinizi ardından da şifrenizi doğrulamanız ve girmeniz gerekmekte. Bunlardan sonra hesap silinmesi hakkında bilmeniz gereken şeyler var. Her şeyi sile basarak Tumblr geçmişinizi, paylaşımlarınızı, beğeni ve yorumlarınızı ardındansa Tumblr hesabınıza bütün erişimi kaybedeceksiniz.

Hesap Silme Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Son zamanlarda merak edilen konular arasında yer alarak pek çok kişi tarafından merak edilen bir durum haline geliyor. Konu dahilinde ise;

1) Silme işlemi ardından hesaba bütün erişiminizi kaybeder ve asla ulaşamazsınız.

2) Hesaba girdiğiniz bilgileri ve hesaptaki kimliğinizi kaybedersiniz ve ulaşamazsınız.

3) Takiplerinizi ve takipçilerinize başka bir hesaptan da olsa ulaşamazsınız.

4) Beğeni ve yorumlarınızı silmiş olursunuz.

5) Tumblr kullanıcısı olmaya bir daha karar verirseniz baştan bir hesap açmanız gerekebilir.

Eğer hesabınızı silmek istemiyorsanız: Hesap dondurma işinize çok yarayacaktır hesap dondurmanın amacı ise hesabınızı geçici olarak silmektir. Bu anlattıklarımız ise hesabınızı kalıcı olarak silmeye yarar. Bunlarla uğraşmamak için hesabınızdaki verileri silip ya da değiştirip Tumblr kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir