nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter Blue Aboneliği İptal Edildi!

Twitter Blue Aboneliği İptal Edildi!

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
53 0

Twitter Blue Aboneliği İptal Edildi! Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, platformu baştan aşağı yenilemeye meyilli görünüyor. En çok konuşulan özellik ise şüphesiz Twitter Blue aboneliği olmuştur. Bu uygulama, hesabınıza mavi bir doğrulanmış onay işareti ekleyen ve tweet düzenleme gibi özelliklere erken erişim sağlayan premium bir abonelik hizmeti sağlamaktadır.

Bu hizmet ilk olarak Kanada ve Avustralya’da başlatıldı ve geçen yıl ABD ve Yeni Zelanda’ya aylık 2,99 dolar fiyatla genişletildi. Ancak Elon Musk Twitter’ı satın aldığından beri, aynı özellik artık aylık 7.99 $ olarak fiyatlandırılıyor. Görünüşe göre bu durum oldukça rahatsız edici hale geldi ve birçok kullanıcı artık aşırı ücretlendirilen hizmete abonelikten çıkmayı düşünüyor.

Twitter Blue Aboneliği İptal Ediliyor!

Eski sürümü kullananlar, yeni Twitter Blue fiyatını ödemeden vaat edilen avantajlardan yararlanmaya devam edebilecekler, ancak doğrulama onay işaretini alamayacaklar. Eski Twitter Blue, mevcut abone olmayanlar tarafından kullanılamayacak. Bu da insanların ya daha yüksek bir fiyatla gelen yeni sürüm için ödeme yapma ya da mevcut sürümden abonelikten çıkma seçeneğiyle baş başa bırakıldığı anlamına geliyor. Ancak bu durum, mevcut bir sürümle yeni Twitter Blue’ya abone olmayı dört gözle bekleyenler için büyük bir kafa karışıklığına ve şüpheciliğe yol açtı.

Abonelikten Çıkmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Görünüşe göre insanların yeni Twitter Blue’ya kaydolmak için önce eski aboneliklerini iptal etmeleri ve sürenin dolmasını beklemeleri gerekecek. Bununla birlikte, yeni Twitter Blue’yu beğenmeyen ve tekrar ödeme yapmak zorunda kalmamak için iptal etmek isteyen bazı insanlar da var. Daha da kötüsü, bazı kullanıcılar doğrulama rozetinden gereksiz yere yararlanan taklitçilere ayak uydurmakta zorlanıyor ve bu da Twitter Blue aboneliklerini iptal etmelerine neden oluyor. Dolayısıyla, tüm bu nedenler birçok kullanıcının Twitter Blue aboneliğini iptal etmesine neden oldu. İptal işlemlerinin, abonelik satın alınırken kullanılan platform üzerinden gerçekleştirildiği unutulmamalıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir