nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Twitter’a Renkli Rozet Özelliği Getiriliyor!

Twitter’a Renkli Rozet Özelliği Getiriliyor!

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
38 0

Elon Musk, Twitter’ın renklerle doğrulanmış hizmetinin önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi. Twitter Inc, hatalı bir ilk lansmanın platformda ünlüleri ve markaları taklit eden kullanıcıların artmasına yol açmasının ardından, önümüzdeki cuma günü bireyler, şirketler ve hükümetler için farklı renkli kontrollerle doğrulanmış hizmetini sunmayı planlıyor. Twitter’a Renkli Rozet Özelliği Getiriliyor! Yazımız sizlerle.

Twitter’a Farklı Renklerde Rozetler Geliyor!

İcra Kurulu Başkanı Elon Musk Cuma günü şirketler için altın, hükümetler için gri ve ünlüler de dahil olmak üzere bireyler için mavi çek olmak üzere kategoriler için renkler tahsis etti. ‘’Acı verici ama gerekli” dedi ve doğrulanmış hesapların bir çek etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacağını ekledi. Cuma günü bir başka tweetinde, yenilenen aylık 8 dolarlık hizmetin, bireylerin kendileri tarafından doğrulanması halinde kuruluşlarının daha küçük, ikincil bir logosuna sahip olmalarına izin vereceğini söyledi.

Musk’ın geçen ay şirketi 44 milyar dolara satın aldıktan sonra reklamverenleri elinde tutmaya çalıştığı bir dönemde Twitter’ın gelirlerini artırmasına yardımcı olması beklenen hizmetin kusursuz hale getirilmesi için sosyal medya platformu Pazartesi günü yeniden başlatılmasını erteledi. Musk tarafından “büyük bir eşitleyici” olarak adlandırılan abonelik hizmeti, sahte hesapların mantar gibi çoğalması nedeniyle 11 Kasım’da durdurulmuş ve dünyanın en zengin adamını bazı kullanıcılara “resmi” rozetini geri getirmeye zorlamıştı.

Örneğin, ilaç üreticisi Eli Lilly and Co gibi davranan bir kullanıcı insülinin ücretsiz olacağını tweetleyerek şirketin hisselerinde düşüşe yol açtı ve şirketi özür dilemek zorunda bıraktı. Bu kargaşa, aralarında General Motors (GM.N) ve United Airlines’ın (UAL.O) da bulunduğu birçok şirketin platformdaki reklamlarını duraklatmasına ya da geri çekmesine yol açtı. Ancak Musk’a göre Twitter’daki kullanıcı artışı tüm zamanların en yüksek seviyesindedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir