nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Ülkemizde Seyahat Ederken Korkmanıza Sebep Olacak Tehlikeli Yollar

Ülkemizde Seyahat Ederken Korkmanıza Sebep Olacak Tehlikeli Yollar

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
156 0

Memleketinize giderken veya bir seyahat sırasında sizleri gerçekten çok korkutacak yollar var. Ülkemizdeki bu yollardan geçeceğiniz zaman 2 – 3 kere düşünmeniz gerekecek. Tehlikeli yollar listemizde sizlere ülkemizdeki en tehlikeli yolları araştırdık ve bulduk.

Kuş Yuvası Geçidi

Kuş yuvası geçidi, Karapınar – Gümüşkavak yolunun üzerinde yer almaktadır. Keskin zikzaklarla dolu olan yol, yokuş yukarıdır ve dar bir geçittir. Yüksekliği ise 1401 metrededir.

Of Yolu – Bayburt

Bu yol dünyanın en zorlu yolları arasında yer alıyor. Bariyersiz olan yol dağ eteklerinde bulunuyor ve yüzlerce kilometre uzunluğa sahiptir. Bu yolu tarih etmeye kelimelerin yetmeyeceğini söyleyebiliriz.

Erciyes Dağı Yolu

Deniz seviyesinden 2 bin 215 metre yükseklikte yer alan Erciyes Dağı yolu, özellikle neredeyse her zaman karlı olduğu için korkutucudur.

Sertavul Geçidi

Mersin ve Karaman il sınırları arasında bulunan Sertavul Geçidi, Torosların eteklerinde bulunuyor ve deniz seviyesinden 1.660 metre yüksekliktedir. Yolun tehlikeli bir dağ geçidi olduğunu söyleyebiliriz.

Ovit Dağı Geçidi

Ülkemizin kuzeydoğusunda Erzurum ile Rize arasında bulunan Ovit Dağı Geçidi, 2 bin 640 rakımdadır. Çok zorlu bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

Uzungöl Yolu

Trabzon’un Çaykara ilçesinde yer alan Uzungöl Yolu, 1.125 metre yüksekliktedir. Aynı zamanda dağ gölü yoludur. Yolun bakımının tam olarak yapılmamış olması ise sıkıntılı bir durum oluşturmaktadır.

Çamlıbel Geçidi

Türkiye’nin en doğu noktalarından birisinde bulunan Çamlıbel Geçidi, 2 bin 640 metre yükseklikte yer almaktadır. Artvin’de yer alan bir geçittir.

Kemaliye Taş Yolu

Dünyanın en keskin yollarından birisinin Kemaliye Taş Yolu olduğunu söyleyebiliriz. Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan bu yol, bariyersizdiz ve çeşitli tünelleri vardır. Hatta yolun sert virajlarıyla dünyaca ünlü olan Guoliang Tünel’inden daha korkutucu bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

Kop Dağı Geçidi

Erzurum dolaylarında yer alan Kop Geçidi, 2 bin 409 rakımda yer almaktadır. Bölgenin sert ikliminin ve aşırı yüksekliğin yanında arazinin engebeli bir yapısı olması nedeniyle oldukça tehlikelidir.

D-687 Yolu

Taşağıl ve Beyşehir arasında yer alan 148 kilometre uzunluğundaki bu dağ yolu, 22 kilometrelik bir çakıllı yola sahip olduğu için dünyadaki bisikletçiler arasında çok fazla ünlüdür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir