nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. WhatsApp Alternatifi Olan Uygulamalar ve Özellikleri

WhatsApp Alternatifi Olan Uygulamalar ve Özellikleri

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
664 0

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan ve 1 milyarı bulan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, alanının en iyilerinden biri olmasına rağmen uygulamaya yeni özellikler katmakta biraz yavaş olmaları ve kullanıcıların güvenlik endişeleri onları alternatif uygulamaları denemeye itiyor. Kullanıcılar Facebook tarafından satın alınmış olan uygulamanın kullanıcı bilgilerini 3.  şahıslar ya da FBI, CIA gibi kurumlarla paylaşmadığından emin olmak istiyor. İşte WhatsApp Alternatifi Olan Uygulamalar ve Özellikleri yazımız sizlerle.

Viber

WhatApp’a alternatif arayan kullanıcıların ilk tercih ettiği uygulamalardan biri olan Viber, mobil uygulamanın yanında kullanıcılara sunduğu masaüstü uygulaması ile bilgisayar üzerinden mesajlaşma ve arama imkanı sunuyor. Geçtiğimiz ay masaüstü uygulaması yayınlayan WhatsApp’ın uygulaması beklentileri karşılamamış ve hüsranla sonuçlanmıştı. Viber’in yaklaşık 200 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Kik

Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp kullanabileceğiniz Kik uygulaması yaklaşık olarak 100 milyon kullanıcıya sahip. 2009 yılında kullanıma sunulan Kik uygulamasının en önemli özelliği kullanıcıların telefon numaralarına ihtiyaç duymuyor olması. Tıpkı WhatsApp gibi Kik’i de uygulama üzerinden kullanacağınız gibi bilgisayarınızda tarayıcı üzerinden de kullanabiliyorsunuz.

WeChat

Çinli geliştiriciler tarafından geliştirilen WeChat, WhatsApp kullanmaktan sıkılan ve yeni şeyler denemek isteyen kullanıcılar için ideal bir uygulama gibi duruyor. WhatsApp’ın sahip olduğu özelliklerin neredeyse hepsine sahip olan WeChat, bünyesinde barındırdığı çıkartmalar ve emojilerle de farkını ortaya koyuyor.

Bu uygulamaların dışında Line, Tango gibi uygulamalar da bu alanda kendini gösteren uygulamalar. Mobil mesajlaşma alanında uzun yıllardır var olan Skype’ı da es geçmek doğru olmaz. Ancak Skype, biraz hantal olması nedeniyle mobil kullanıcılar tarafından pek tercih edilmiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir