nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Grupları Susturma Özelliğini Duyurdu!

WhatsApp Grupları Susturma Özelliğini Duyurdu!

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
70 0

WhatsApp Grupları Susturma Özelliğini Duyurdu! Büyük grup sohbetleri için otomatik sessize alma özelliği üzerinde çalıştığı söyleniyor. Kısa süre önce 1024 katılımcıya kadar daha büyük grup sohbetlerini duyuran Meta’nın sahibi olduğu sohbet şirketi, şimdi de 256’dan fazla katılımcısı olan grupları otomatik olarak sessize almayı planlıyor.

Bir WaBetaInfo raporu, WhatsApp‘ın bu özelliği bazı beta test kullanıcılarına sunmaya başladığını belirtiyor. Raporda özellik açıklanırken, kullanıcının gelen mesajları azaltmak için grupların kendiliğinden sessize alındığını gösteren bir mesaj göreceği vurgulanıyor.

WhatsApp Yeni Özelliği Nasıl Çalışıyor?

“Artık gruplara çok fazla katılımcı eklenebildiği için, beklediğinizden çok mesaj gelebilir: WhatsApp’ın duyurduğu yeni özelliği sayesinde, bu oluşturulan gruplar çok fazla katılımcıya eriştiğinde kendiliğinden sessize alınacak ve size bildirimi gelecektir.’’ Gruplarınız ve mesajlarınız üzerinde her daim kontrol sahibi olduğunuzdan, sessize alınan grup mesajları için bildirimleri istediğiniz zaman tekrar yükleyebilirsiniz.” Büyük bir grup sohbetindeki her bilgiyi yakalamak, özellikle çok sayıda üyesi varsa biraz zor olabilir. Ayrıca, sürekli gelen mesajlar zaman zaman çok dikkat dağıtıcı olabilir.

WhatsApp, grup sohbetlerini 8 saate, 1 haftaya ya da sonsuza kadar manuel olarak sessize almanıza izin verirken, son güncelleme 256’dan fazla üyesi olduğunu tespit ettiği grupları otomatik olarak sessize alıyor. Böylece büyük grup sohbetlerini sessize almayı kaçırsanız bile, WhatsApp mesaj bombardımanından rahatsız olmamanızı sağlıyor. Bu özellik şu anda yalnızca beta kullanıcılarına sunuluyor ve yakında daha geniş bir kullanıma sunulması bekleniyor.

WhatsApp Kendinize Mesaj Atabilmenizi Sağlayacak

Beta kullanıcılarına yönelik özelliklerden bahsetmişken, WhatsApp kendisiyle sohbet etme özelliğini de beta kullanıcılarına duyurdu. Yeni özellik, tek kişilik bir sohbet penceresi oluşturarak kendinizle sohbet etmenize olanak tanıyor. Bu özelliği alanlar, kişiler sayfasına giderek ve altında “Kendine Mesaj At” yazan “Ben” yazan kişiyi arayarak özelliğe erişebilirler.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir