nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Topluluklar Özelliğini Kullanıma Sunuyor!

WhatsApp Topluluklar Özelliğini Kullanıma Sunuyor!

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
185 0

WhatsApp bugün, ilk kez bu yılın başlarında test edilmeye başlanan daha büyük, daha yapılandırılmış tartışma grupları sunan WhatsApp Topluluklar Özelliğini Kullanıma Sunuyor! Kuruluşların, kulüplerin, okulların ve diğer özel grupların daha iyi iletişim kurmalarına ve organize olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Sosyal medya gündemine yerleşen yeni özellikler kimilerini memnun ederken kimilerini ise rahatsız etmiştir. Topluluklar, mesajlaşma platformuna yönetici kontrolleri, alt gruplar ve duyuru grupları için destek, 32 kişilik sesli ve görüntülü aramalar, daha büyük dosya paylaşımı, emoji tepkileri ve anketler gibi bir dizi yeni özellik getiriyor. Topluluklar 1024 kullanıcıya kadar grupları destekleyebiliyor ve uçtan uca şifreleme sunuyor.

Topluluk için geliştirilen emoji tepkileri, büyük dosya paylaşımı (2GB’a kadar) ve yöneticilerin mesajları silebilmesi gibi bazı özellikler, bugünkü lansmandan önce WhatsApp platformuna zaten gelmişti. Şimdi ise şirket araştırmalara göre, 32 kişilik görüntülü konuşmaların ve daha büyük grup boyutlarının topluluk dışında WhatsApp’ta da destekleneceğini söylüyor. Buna ek olarak, platformda keşfedilebilen Facebook Gruplarının aksine, WhatsApp Toplulukları gizlidir. Bir arama ve keşif özelliği mevcut olmayacaktır. Katılmak için davet edilmeniz gerekir.

Mark Zukenberg Yeni Özellikleri Duyurdu!

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bu yılın başlarında WhatsApp için Topluluklar özelliğini duyurmuştu. Nihayet, yeni özellik dünyanın dört bir yanındaki WhatsApp kullanıcılarına ulaşıyor. Anlık mesajlaşma hizmetleri, platformu için yalnızca Topluluklar değil, aynı zamanda 32 kişilik görüntülü arama da dâhil olmak üzere birkaç Grup özelliği getiren bir dizi yeni özellik duyurdu. Daha önce 32 kişilik arama özelliği yalnızca sesli aramalarla sınırlıydı, ancak şimdi görüntülü arama yoluyla aynı anda 32 kişiyle bağlantı kurabilirsiniz. Bu özellik sayesinde WhatsApp, Google Meet ve Zoom gibi uygulamalara rakip olmayı hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir