nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Uzun Süredir Beklenen Mesaj Düzenleme Özelliğini Getiriyor!

WhatsApp Uzun Süredir Beklenen Mesaj Düzenleme Özelliğini Getiriyor!

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 2 dk okuma süresi
120 0

WABetaInfo tarafından yayınlanan bir rapora göre WhatsApp, kullanıcıların gönderilen mesajları düzenlemesine izin verebilecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WhatsApp şüphesiz dünyanın en çok kullanılan ve en çok sevilen mesajlaşma platformlarından biridir. Popülerliği nedeniyle, geliştiriciler sürekli olarak yeni özellikler eklemek ve mevcut olanları geliştirmek için sürekli çalışıyor.

Kısa bir süre önce WhatsApp beta, kullanıcıların mesajları tarihe göre sıralamasına ve çevrimiçi durumlarını gizlemesine olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Şimdi ise WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapor, mesajlaşma platformunun yakında kullanıcıların gönderilen mesajları düzenlemelerine izin verebileceğini öne sürüyor.

WhatsApp Özelliği Nasıl Çalışacak?

Özelliğin nasıl çalışacağı henüz belli olmasa da, WhatsApp’ın mesaja bir ‘düzenlendi’ etiketi eklemesi ve böylece diğer kişinin mesajın düzenlendiğini bilmesi seçenekler arasında bulunuyor. Söylentilere göre kullanıcılar mesajları belirli bir süre için düzenleyebilecekler. Görünüşe göre gönderilen mesajları düzenleme özelliği hala geliştirilme aşamasında. Android için WhatsApp beta 2.22.20.12 güncellemesinin bir parçası olarak, mesaj düzenleme işlevi şu anda beta test kullanıcıları tarafından kullanılamıyor.

İlginçtir ki, bu yılın Mayıs ayında WhatsApp aynı özellik üzerinde çalışıyordu, ancak aniden herhangi bir açıklama yapmadan vazgeçmeye karar verdi. Ne yazık ki, özelliğin WhatsApp’ın  bu yeni sürümü ne zaman geleceğine dair bir bilgi yok, bu nedenle herkesin kullanımına sunulması için bir süre beklememiz gerekebilir. Bu ayın başlarında yayınlanan bir raporda WhatsApp’ın Ekim ayı gibi eski iPhone’larda çalışmayı durdurabileceği ve iOS 10 ve iOS 11 kullanıcılarını bu konuda uyarmaya başladığı öne sürülmüştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir