nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Wi-Fi Hızını ve Çekiş Gücünü Arttırmak İçin Ne Yapmalıyız?

Wi-Fi Hızını ve Çekiş Gücünü Arttırmak İçin Ne Yapmalıyız?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
147 0

Wi Fi Performansını Arttırmak İçin Yapılabilecekler. Wifi’nin hız ve çekişini nasıl arttırabiliriz?

Evinizde çalışırken modeminizden uzaklaşmaya başladığınızda wi fi sinyal gücünün azalıyor olması internetten alacağınız performansı bir hayli etkiliyor. Hatta eğer çok katlı ya da bahçesi olan bir evde oturuyorsanız bu sizin için katlanılmaz bir sorun olabilir, internet bağlantısında kopmalar dahi yaşayabilirsiniz. Ancak birkaç basit yöntem ile bu sorunları aşmanız ve Wifi’nin sinyal gücünü arttırmanız mümkün.

Wi-fi’den yeterli performansı alamadığınızı düşünüyorsanız akla ilk gelen soru modeminizin yeterli olup olmadığı olmalıdır. Birçok kullanıcı internet servis sağlayıcısı tarafından verilen modemi kullanır ancak bu modemler çoğu zaman performansı düşük modemlerdir. Modeminizi değiştirmek sorunlarınızı kökten halledebilir.

Elektrik prizlerine takacağınız özel ethernet bağlantı cihazları sayesinde modeminiz uzakta olsa dahi evin içinde nerede olursanız olun orada wi fi sinyallerinin güçlü olmasını sağlayın. Tek yapmanız gereken bu cihazı prize takmak.

Ağınızın kapsama alanını ethernet bağlantı cihazları ile genişletebileceğiniz gibi bir tekrarlayıcı (repeater) da kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Tekrarlayıcı cihazlar, bağlandıkları ağın tüm özelliklerini alırlar ve hiçbir değişiklik yapmadan aynı wi fi ağı ismi ile bu ağın daha geniş alana yayılmasını sağlarlar.

Wi fi’den daha iyi bir performansa alabilmek için modeminizin yerini değiştirmeyi düşündünüz mü hiç? Modeminizin kurulumunu servis sağlayıcınızın teknik ekibine bıraktıysanız onlar kurulumu genelde telefon bağlantınızın hemen yanına yapıyorlar. Modeminizi size daha yakın olmasını sağlayacak bir yere koyarsanız bu sizin ağa bağlanmanızı ve internet bağlantı hızınızı bariz bir şekilde etkileyecektir.

Evdeki her cihazı modeme kablosuz olarak bağlamak zorunda değilsiniz. Akıllı televizyon, oyun konsolu gibi günlük kullanımda yeri pek fazla değişmeyen cihazı modeme kablolu olarak bağlayarak kablosuz ağın biraz daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir