nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Windows 11’da Internal Power Error Hatasının Çözümü

Windows 11’da Internal Power Error Hatasının Çözümü

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
432 0

05 Ekim 2021 tarihinde Windows’un bilindiği üzere yeni sürümü 11 yayınlandı ve eski versiyonu kullanıp da yükseltme yapan kullanıcılara lisansı ücretsiz bir şekilde verildi. Birçok kullanıcı versiyonunu yükselterek Windows 11’u ücretsiz kullanmaya başladı ve zaman içerisinde birçok sorun giderildi.

Her ne kadar sorunlar giderilse de cihazlarınızda Internal Power Error hatası ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir hata ile karşılaştığınız takdirde aşağıdaki yöntemleri deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

Birinci Yöntem: Bilgisayarınız açıldığında hızlıca hiç vakit kaybetmeden aygıt yöneticisine giriş yapınız. Ekran kartı sürücünüzü bularak devre dışı bırakıp sorunu çözebilirsiniz.

İkinci Yöntem: Birimci yöntemi genellikle kullanıcılar pek fazla uygulayamamaktadır. Birincide yöntemde bilgisayarınız açılır açılmaz reset atıyorsa; bilgisayarınızı gelişmiş seçeneklerden güvenli modda açmaya çalışınız. Güvenli modda açtıktan sonra ekran kartı sürücünüzü devre dışı bırakınız.

Alternatif olarak kullanıcıların tecrübelerine istinaden aşağıdaki yöntemi de deneyebilirsiniz. Bu arada sizlerin de bildiği farklı bir yöntem varsa yazı altından paylaşınız.

Windows 11 işletim sisteminde iken önce yükseltme yapmadan önceki işletim sistemine dönüyoruz; Windows 10 ya da Windows 8 ‘ye geri dönünüz.

Sonra ise Windows 11’a yükseltme işlemini gerçekleştirmeden önce ekran kartınızın sürücüsünü siliniz.

Silme işlemini gerçekleştirdikten sonra yükseltme işlemini gerçekleştirin ve ekran kartı güncellemesi kendiliğinden gelsin.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir