nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Windows’ta Klasör Simgesi Nasıl Değiştirilir?

Windows’ta Klasör Simgesi Nasıl Değiştirilir?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
2 0

Günümüzün vazgeçilmezi olan bilgisayar her alanda bize yardımcı olmak, işlerimizi daha iyi yapmamız için yarar sağlamak amacıyla ortaya çıkmış yirminci yüzyılın büyük icadıdır. Bilgisayar işinde uzman birçok şirket vardır. Bu şirketler birbiri ile yarış halinde olmalarının yanında müşterilerine en iyiyi sunabilmek içinde gün geçtikçe gelişmektedirler. Bunlardan bir tanesi hiç şüphesiz çoğu bilgisayarının ana yazılımı olan Windows’dur.

Kullandığımız Windows yazılımı yüklü bilgisayarlarımız da ihtiyaç halinde oluşturduğumuz veya bilgisayarın oluşturduğu birden fazla klasör vardır. Bu klasörlerin üstlendikleri işleve göre farklı simgeleri vardır. Klasör simgeleri bazen tek biçimde olmanın yanı sıra farklı ve göze hoş gelen görünümlerde de olmaktadır. Beğenmediğiniz bir klasör simgesinin değiştirebilme ihtimali tabi ki vardır. Şimdi Windows’ta klasör simgesi nasıl değiştirilir? sorusunun cevabını vereceğim sizlere.

Klasör oluşturmak kadar basit bir durumu birkaç cümle ile anlatarak sizlerin de kendi zevkinize ve klasörün içinde bulunan mevcut dosyaları ifade eden simgeyi bulmanıza yardım edeceğim. Öncelikle simgesini değiştirmek istediğiniz klasörü masa üstüne çıkarın. Çıkardıktan sonra farenin sağ tuşu ile klasörün üstüne tıklayın. Açılan kutuda en altta özellikler sekmesine tıklayın. Açılacak olan durum kutusunda üst tarafta özelleştir kısmına gelin. O kısmın en altında klasörünüzün sahip olduğu simge mevcuttur. Onun yanında da simgeyi değiştir butonu var. O butona tıklayarak klasörünüzün simgesini istediğiniz bir simgeyle değiştirebilirsiniz. Tercih ve seçim sizin zevkinize kalmış.

Windows’ta klasör simgesi nasıl değiştirilir? sorusunun da cevabını sizlere kısa ve öz bir şekilde anlattığımı düşünüyorum.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir