nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. WordPress Siteleri Google Drive ile Yedekleme

WordPress Siteleri Google Drive ile Yedekleme

Now You Tech Now You Tech - - 1 dk okuma süresi
119 0

WordPress alt yapısını kullanan sitelerde içerik üretmek ve site geliştirmek aslında çok kolay bir iştir. Zamanla web sektörünün genel felsefesini kavradığınızda, işe yarar sağlam siteler ortaya koymanız çok zor olmayacaktır. Fakat onca emeğiniz, bir sunucu probleminde yok olabilir, bu yüzden belirli aralıklarla site yedeğini almak en doğru karar olacaktır.

WordPress sitenizin yedeğini, Google Drive üzerine yedeklemek de artık çok kolay. Bu yazımızda, WordPress Siteleri Google Drive ile Yedekleme konusunda bilgiler vereceğiz.

Google Drive ile Site Yedeklemesi Yapmak

Google Drive for WordPress” isimli eklentiyi http://wordpress.org/extend/plugins/wp-google-drive/ adresinden kurarak işleme başlıyoruz. Sol menüde Configure Google isimli özel bir sekme belirecektir. Buraya gelerek, üst ısımda yer alan ifadeye tıklayıp, Google Api üretiyoruz.

Ayarlar kısmından eğer haftalık ifadesini seçecek olursanız, veritabanını da dahil etme kısmında “yes” ifadesini tercih ettiğinizde tüm sitenizi haftalık olarak Google Drive dosyalarınız arasına yedekleyecektir. Bu da çok önemli bir husus diyebilirim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir