nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Yeni Sitelerde SEO Planlaması

Yeni Sitelerde SEO Planlaması

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
156 0

SEO çalışması yapılırken uzmanların belki de en çok zorlandıkları zamanlar, yeni site kurulumudur. Yeni site kurulumunda dikkat edilmesi gereken hususlar ve yapılması gereken çalışmalar konusunda müşterilerle diyalog halinde olmanız gerekiyor. Bu yazımızda, hem müşteri hem de SEO işine yeni başlayacak kişiler için faydalanabilecekleri bilgileri aktararak daha sağlıklı bir çalışma yapılmasını sağlamaya çalışacağız.

Yeni Sitede SEO Çalışması Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal SEO ya da özel SEO çalışması yaparken, en çok dikkat edilmesi gereken detaylardan biri hedef kelime seçiminde dikkatli olmaktır. Mobilya ve dekorasyon üzerine bir site kurmuşsanız, siteniz için gerekli title, SEO URL ve description bölümlerini doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra en önemli detaylardan birinin sitenizi yeteri kadar içerikle beslemeniz olduğunu bilmeniz gerekiyor. Kurumsal SEO çalışması yapacaksanız, sitenizin hangi alanlarda faaliyet gösterdiğini belirten sabit bir yazı, iletişim bilgileri ve misyon-vizyon yazılarının olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Tabi ki bu, özel bir site için de geçerlidir. Bundan sonra yapmanız gereken en büyük şey, hizmetlerinizle alakalı sitenizi sürekli güncel tutmak olacaktır.

Paravan Sitelerle Sitenizi Destekleyin

Paravan site çalışması, SEO alanında en önemli yere sahip çalışmalardan biridir. Buradaki amaç, ana siteye destek sağlamaktır. Kuracağınız farklı İP üzerindeki sitelerle sitenizi destekleyerek daha hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Bir yerden sonra, sitelerden ana siteye footer link vermeniz de yine siteniz adına iyi bir işlem olacaktır.

Tanıtım Yazısı Satın Alın

Yukarıda anlattığımız kısımları bir süre yaptıktan sonra, siteniz için tanıtım yazısı alın. Tanıtım yazısı alırken de rakip sitenizin backlinklerini kontrol ederek alın. Eğer mümkünse aynı sitelerden değilse aynı değerlere yakın sitelerden tanıtım yazısı almanız sitenizin daha sağlıklı bir şekilde yükselmesine etki edecektir. SEO çalışması yapılırken ince detayları göz önünde bulundurmak ve buna göre şekillendirmek, sitenin gidişatı açısından oldukça verimli olacaktır. Beklediğiniz başarılı bir SEO çalışması ile sitenizin daha hızlı ilerlemesini sağlayabilir, arama motorlarında indeks almasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir