nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. YouTube Telifsiz Video ve Şarkı Bulma

YouTube Telifsiz Video ve Şarkı Bulma

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
48 0

YouTube Telifsiz Video ve Şarkı Bulma, son zamanlarımızda yaş farkı olmadan çoğu İnternet kullanıcısı bir kanal açıp burada kendine özgün videolar paylaşıp hem kazanç hem de eğlence amaçlıyorlar. Bu videoların girişinde veya tamamında arka planda çalan bir fon müziği kanalınızı ve videolarınızı daha kaliteli görünmesi adına yararlı olur. Fakat bu kullandığınız müziğin de sahibi tarafından hakkını korumaması veya kullanılmasına izin vermesi gerekmektedir.

Bu sistemdeki kullanıcılar arttıkça bu sorun daha gözle görünür hale geldi. Bu gerçekten önemli ve bilinmesi gereken bir kuraldır. Çünkü bunun bilincinde olmadan izleyicisi yüksek bir videonuz telif hakkı koruması yüzünden kazancınızdan sizi mahrum bırakabilir. Kanalınızdaki hukuki açıdan engellenmesi gereken bir video olduğu zaman, bu videoya erişim engellenebilir.

Telifsiz Fon Müzikleri Nereden Bulunur?

Bu müzikleri bulabilmek için birden çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi YouTube üzerinde arama yerine gelip, videoya eklemek istediğiniz müziğin ismini yazdıktan sonra “Filtreler” ardından da “Creative Commons” seçeneğine gelinir. Bu işlem ile aradığınız içeriğin telifsiz olan kısmı çıkar. Siz bu müziği buradan indirip çalışmanıza ekleyebilirsiniz.

Kendi Fon Müziğimi Kendim Üretmek İstiyorum

Eğer böyle düşünüyorsanız, kendinize özgü müziklerle özgün bir kanal çalışması yapabilirsiniz. Müzik üretmek için kendinize ait bir müzik aleti edinmeniz gerekmez. İnternet üzerinden satın alabileceğiniz veya ücretsiz programlar ile kendi özgün müziğinizi üretebilirsiniz.

Bu programlar hakkında videolar izleyip, programın “Türkçe” sürümlerini bularak işlerinizi bir nebze daha kolaylaştırabilirsiniz. Bu sizin için ve sizin izleyicileriniz için daha iyi olacaktır ve takipçi sayınız arttıkça size gelen yorumların içerisinde, çalışmalarınızdaki müziklerinizin ön planda olduğu görünebilir. Hatta başka videolarda kendi müziğinizi görmeniz mümkün olabilir. Bu sefer de telif hakkı talebinde de siz bulunursunuz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir