nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yurtdışında Ucuz Seyahat Etme Yolları

Yurtdışında Ucuz Seyahat Etme Yolları

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
2 0

Son yıllarda ülkemizdeki gençler arasında yurtdışına gitme fikri çok popüler bir hal aldı. Fakat yurtdışına gitmek için gerekli olan maliyetleri karşılamak gerçekten çok zor olabiliyor. Bazı ayrıntılara dikkat ettiğiniz takdirde yurtdışına çok az maliyetle de gidebilirsiniz. Yurtdışına ucuz seyahat etme yolları hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizinle paylaşacağız.

Mutlaka Erken Rezervasyon Yapmalısınız

Ucuz bir şekilde seyahat etmek hakkında ilk bilmeniz gerekenler arasında erken uçak rezervasyonu yapmak yer almaktadır. Uçak bileti alacağınız zaman ne kadar erken alırsanız biletinizi o kadar ucuza alırsınız. Avrupa’ya seyahat etmeyi planlayan kişiler bazen çok uygun fiyatlara uçak bileti bulabilir. Bunun için gerekirse 8 – 9 ay önceden araştırma yapabilirsiniz.

En Güzeli Hostel

Yurtdışında genellikle konaklama sırasında çok fazla harcama yapılmaktadır. Bütün gün gezeceğinizi düşünürsek sadece uyumak için çok lüks bir yere ihtiyacınız yok.  Hosteller ise ucuz konaklama denildiği zaman ilk akla gelenler arasında yer alıyor. Hostellerde ucuz bir şekilde konakladığınız gibi çabuk arkadaş edinme imkanına da sahipsiniz.

Yerli Halka Ayak Uydurun

Gittiğiniz ülkede mutlaka yerli halka ayak uydurun. Onların yemek yediği yerlerden yiyin. Onların alışveriş yaptığı yerlerden alışverişinizi yapın. Bu şekilde 1 dolardan daha az paralara karnınızı doyurabilirsiniz.

Düşük Sezonda Seyahat Edin

Yurtdışına ucuz seyahat etme yolları arasında düşük sezonlarda seyahat etmekte yer almaktadır. Ülkenin turist sayısının az olduğu dönemlerde seyahat ederseniz daha uygun fiyatlara seyahat edebilirsiniz. Aynı zamanda gereksiz kalabalık olmadan her yeri rahatlıkla gezebilirsiniz.

Marketlerden Alışveriş Yapın

Hangi ülkeye giderseniz gidin uygun fiyatlı olan marketler olduğunu görebilirsiniz. Marketten alacağınız ekmek ve peynir ile sandviç hazırlayarak sırt çantanıza koyabilirsiniz. İçeceğinizi de alıp çantanıza koyduktan sonra gereksiz masraflardan kurtulursunuz. Yeme içme masrafını ise sadece gittiğiniz ülkenin meşhur restoranlarına giderek yapabilirsiniz.

Maliyeti Düşük Olan Havayollarını Tercih Edin

Bazı havayolları bagaj hakkı veya yemek gibi giderlerde kısma yaparak uygun fiyatlar üzerinden de bilet satmaktadır. Yalnız bu tarz havayolları ile seyahat edeceğiniz zaman servis ve ikramları unutmanız gerekiyor. Dünyanın her yerinde bu tarz havayolları mevcuttur ve bilet fiyatları da son derece uygundur.

Şehri Yürüyerek Gezin

Bir şehri tanımak istiyorsanız en iyi yollar arasında yürümek yer almaktadır. Şehri yürüyerek gezdiğiniz zaman bütçenizden yol masraflarını da kısabilirsiniz. Çok uzak noktalara gideceğiniz zaman ise toplu taşımalardan faydalanabilirsiniz.

Esnek Olun

Çok planlı birisi olsanız bile seyahate çıkmadan önce her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamayın. Bu durumda bazı aksilikler yaşama ihtimaliniz vardır. Her zaman farklı seçeneklere açık bir şekilde seyahat edin. Karşınıza çıkan farklı seçenekler bütçenize de dost olabilir.

Pazarlık Yapın

Pazarlık her ne kadar bizim genlerimize işlemiş olan bir durum olsa da dünyanın her yerinde pazarlık yapılıyor. Alışverişten kalacağınız hostele kadar pazarlık yeteneklerinizi gösterin.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir