nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Zayıflarken Doğal Ürünlerden Yardım Alın

Zayıflarken Doğal Ürünlerden Yardım Alın

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
172 0

Doğal yöntemlerle kilo vermek mümkündür. Kilo kontrolünün en bilindik yollarından biri olan bitkilerin kullanımı yöntemi hem ucuz hem zararsız hem de doğal bir yöntemdir. Ayrıca kullanılan bitkiler zayıflamaktan başka faydalar da sağlamaktadır. Özde metabolizmayı hızlandıran bu bitkiler, toksinleri atarak kanı temizler. Doğru bir diyet programı ile aşağıdaki önerilerimiz yerine getirdiğinizde kilo vermeniz çok zor olmayacaktır.

Zencefilin Önemi

Zayıflamak için kullanılacak bitkilerden en kolay bulunanı şüphesiz zencefildir. Evimizde tropikal koşullarını sağlayarak bir saksı içinde bile yetiştirebileceğimiz zencefil, kilo vermeye yardımcı olur. Aynı zamanda kan akışını düzenler, kolesterolü düşürür ve hatta boğaz ağrılarını giderir. Taze zencefil kullanılması gerekir. Zencefil soyulur ve dilimlenir. Bir kapta su kaynatılır ve ateşten alındıktan sonra içine birkaç parça zencefil atılır ve 15 dakika bekletilir. İçine limon ve istenirse az miktarda şeker koyulabilir. Yemeklerden sonra birer bardak içilir.

Bir diğer doğal zayıflama metodu ise yosundur. Taze ya da kurutulmuş olarak satılan bu ürün yaprak, granül ya da toz halinde bulunur. Kullanılışı ise çok kolaydır yemeklere eklemek.

Yeşil Çay İçerek Zayıflama

Yeşil çay üzerinde yapılan bir araştırmada her gün 5 bardak yeşil çay içen kişilerin bir günde fazladan 100 kalori harcadıklarını göstermektedir. Ama yeşil çayın en büyük özelliği düzenli egzersizle birlikte tüketildiğinde normalde harcanan kalorilerin 2 katının harcanmasına neden olmasıdır.

Bir diğer bitki ise görünümü ile bir insana benzeyen ginsengdir. Ginseng genellikle doğal kapsüller halinde satılmaktadır. Enerji verir, stresi giderir ve kan şekerini düzenlerken, zihinsel işlevleri arttırır. Diyetle birlikte kullanıldığında diyetin etkinliğini arttırır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir